Veselý v Parmě postupuje do osmifinále

Jiří Veselý bojuje tento týden na turnaji v italské Parmě, jeho poslední zastávce před French Open. Po svém návratu po zranění absolvoval dva nepříliš povedené challengerové turnaje a jistě na ně chce rychle zapomenout. Uvidíme, jestli se mu to na turnaji ATP 250 v Itálii povede.

Přes první kolo bez ztráty setu

Jiří Veselý se nám dnes (25. 5. 2021) po dlouhé době představil na turnaji okruhu ATP, a to konkrétně na ATP 250 v Parmě. Jirka zvládl svůj první zápas poměrně lehce, i když začátek měl pomalejší a při svém prvním podání čelil hned třem breakballům, jež si vybojoval jeho nepříjemný americký soupeř Steve Johson, který ale v tomto roce ještě nepoznal chuť vítězství. První set dotáhl do vítězného konce v tiebreaku, který vyhrál 9:7. Druhý set byl již o poznání suverénější a vyhrál ho 6:2.

V druhém kole mu soupeřem bude další Američan, a to o poznání úspěšnější, Tommy Paul. Ten letos hraje na antuce velice dobře a bude pro Veselého velice těžkým soupeřem.

Kolář končí v prvním kole kvalifikace na Roland Garros

Zdeněk Kolář bohužel nezvládl roli mírného favorita a prohrál první kolo kvalifikace na French Open, když nestačil ve dvou setech na Andrea Pellegrina z Itálie. První set jejich zápasu se nesl v duchu breaků. Pellegrino ztratil svůj servis dvakrát a Kolář hned třikrát, a to byl důvod, proč Pellegrino vyhrál první set poměrem 6:3. Druhý set se odehrával zase úplně opačně, oba hráči si drželi podání. Bohužel to byl znovu Kolář, který o svůj servis přišel, konkrétně v páté hře, a to byl rozhodující moment, jelikož Andrea své podání držel a už utkání dopodával.

Dál nejde ani Tereza Smitková

V prvním kole kvalifikace na French Open končí také 26letá Tereza Smitková, která se vrátila na kurty po dvouměsíční pauze, která při její hře byla bohužel znát. Los jí přidělil talentovanou Hailey Baptiste z USA a ta nedala Tereze žádnou šanci. Baptiste se radovala z výhry 2:0 na sety.

Určitě neváhejte a sledujte počínání Jirky Veselého na turnaji v Parmě. Jistě ocení podporu, i přestože pouze na dálku. Pokračuje také kvalifikace na Roland Garros a také turnaj WTA ve Štrasburku, kde české barvy hájí Bára Krejčíková. Doporučuji Vám také náš nejnovější článek o šancích Alexandera Zvereva na následujícím grandslamu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full