Vítězný návrat po měsíční pauze, Gabriela Knutson slaví druhý letošní titul

Zdroj fotky: ITF

Česká tenistka Gabriela Knutson opět vítězí na okruhu ITF. Letos se šestadvacetileté hráčce zadařilo již podruhé. Tentokrát získala trofej ve španělském Monzonu, kde po celý týden neztratila ani set.

Triumf po měsíční pauze

Gabriela Knutson měla úspěšný začátek sezóny. V únoru zaznamenala postup do finále v americkém Rome. O měsíc později dokázala dokonce triumfovat na turnaji ITF 25k v kanadském Frederictonu. Češka tehdy získala svůj první titul mezi dospělými. Od té doby jsme ji na kurtech mohli vidět pouze v dubnu v egyptském Sharm El-Sheikhu, kde prohrála hned v prvním kole. Následovala další měsíční pauza.

Tento týden se Gabriela zúčastnila turnaje ITF v Monzonu. Návrat to byl vítězný. Knutson po celý týden předváděla sebevědomý výkon. Ani v jednom z pěti zápasů neztratila jediný set. V semifinále si vyšlápla i na první nasazenou Arianne Hartono z Nizozemska.

O trofej se následně utkala s druhou nasazenou Madison Inglis. Ani Australanka proti Gabriele nedostala mnoho šancí. Češka si hned v prvním setu vytvořila vedení 4-1. Inglis dokázala srovnat, ale set ztratila po ztrátě podání v desáté hře. Druhý set byl již poměrně jasnou záležitostí a Gabriela Knutson vyhrála po setech 6-4, 6-2.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Gabriela Knutson (@gabriknutson)

Debut v TOP 300

Pro Gabrielu je to druhý titul z okruhu ITF a zároveň druhý letošní vyhraný turnaj. V této sezóně zaznamenala velký skok v žebříčku a další ji čeká i nyní. Češce se díky zisku trofeje přičte 50 bodů a měla by se posunout na 275. příčku. Vylepší tak své žebříčkové maximum.