Vondroušová s Raducanu zvítězily a stav je nerozhodný

Zdroj fotky: Getty Images

Billie Jean king Cup je v plném proudu. Po celém světě se momentálně hrají kvalifikační utkání, na pražské Štvanici konkrétně to mezi Českem a Velkou Británií. Dnes se na kurtech utkaly týmové jedničky s dvojkami. Skóre po prvním dnu je vyrovnané. Které tenistky svým týmům přinesly bod?

Vondroušová získala dvanáct her v řadě

Po slavnostním ceremoniálu začal první zápas, do kterého nastoupila Markéta Vondroušová proti Harriet Dart. Česká jednička začala zápas nervózně a hned v první hře přišla o servis. Ztracené podání si ale vzápětí vzala zpátky a po zbytek zápasu dominovala. Vondroušová získala dvanáct her v řadě a vyhrála po setech 6-1, 6-0.

"Na začátku utkání jsem byla trochu nervózní, ale potom jsem si vzala ztracené podání zpět a pak už jsem se dostala do rytmu. Zítra mě čeká těžký zápas a i z tohoto důvodů jsem ráda, že jsem dnes ušetřila síly. Za vítězství jsem ráda a teď půjdu fandit Terce," řekla na tiskové konferenci Vondroušová.

Rodačka ze Sokolova si vylepšila bilanci na Billie Jean king Cupu. Vyhrála šest utkání ze sedmi odehraných. První přitom prohrála při svém debutu v roce 2017, když ji porazila Coco Vandeweghe.

Raducanu zvládla premiéru

Ve druhém zápase se představila Tereza Martincová s Emmou Raducanu. Toto utkání bylo o dost vyrovnanější než to první. Martincová hned ze začátku prohrávala 0-2 , ale srovnala. Emmě prolomila podání v deváté hře a podávala na zisk setu. Nedokázala ale proměnit jeden setball a první set nakonec ztratila.

Do druhého setu vstoupila lépe Češka, která Britce dvakrát prolomila podání. Nepříznivý stav 1-4 vítězku US Open nerozhodil. Průběh druhé sady otočila na 5-4. Nepříznivé podmínky nakonec zvládla lépe Raducanu, která zápas získala poměrem 7-5, 7-5. Vyhrála tak svůj první profesionální zápas na antuce.

"Byl to můj první zápas na antuce po čtyřech letech. Musela jsem najít způsob, jak se na povrch adaptovat. Potěšilo mě, jak se mi to nakonec podařilo. Poslední dobou jsem často vydržela hrát dobře třeba set, set a půl, ale pak šla moje úroveň najednou dolů. Tady to bylo podobné. Ve druhém setu jsem měla ztrátu, ale konečně jsem to dokázala překonat," řekla po zápase spokojená Raducanu.

Zítra boj na Štvanici pokračuje a začínat se bude v 11:30. Těšit se můžeme na střetnutí jedniček obou týmů.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full