Vrátí se rakouská hvězda zpátky do TOP 10?

Zdroj fotky: Getty Images

Dominic Thiem se od minulého roku herně i zdravotně trápí. Na turnaji na Mallorce si způsobil zranění zápěstí, které ho připravilo o zbytek sezóny. Po náročném období se vrátil na kurty, jenže návrat mu nevyšel tak, jak si představoval. Dokáže se Rakušan vrátit do světové špičky, kde se nacházel před nechtěnou pauzou?

Návrat bude pro Thiema náročný

Dominic Thiem svůj návrat plánoval na antukových turnajích v Jižní Americe. Zranění mu to ale nedovolilo. Léčba se protáhla a na kurtech se představil až na konci března. Obdržel divokou kartu na challeneger v Marbelle a plnil tam roli nasazené jedničky. Los mu do prvního kola přidělil Argentince Pedra Cachína, který Thiema porazil po setech 6-3, 6-4.

První zápas tedy nevyšel podle představ. Thiem se ale musel potýkat i s dalšími nepříjemnostmi. Po turnaji mu vyšel pozitivní výsledek testu na covid-19 a musel tak do karantény. Virus ho nakonec připravil o tisícovku v Monte Carlu, kde měl startovat.

Fanoušci se jeho dalšího zápasu dočkali až tento týden v Bělehradě. Radost z první letošní výhry však nepřišla ani tentokrát. Thiem hrál v prvním kole proti Johnu Millmanovi. Třísetový zápas prohrál poměrem 3-6, 6-3, 4-6. Předvedl ale lepší výkon než v Marbelle.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Dominic Thiem (@domithiem)

Rakušanovi hrozí vypadnutí z první stovky

Během pauzy se Thiemovi odečetlo velké množství bodů. Propadl se na aktuální 54. místo a další propad čeká vítěze US Open tohle pondělí. Odečte se mu 250 bodů a to bude mít za následek propad o 39 příček. Thiem tak bude figurovat na 93. místě.

Odehrál teprve dva zápasy po dlouhé přestávce a do zápasového tempa se musí znovu dostat. Návraty jsou vždy těžké a Thiem není výjimkou. Pokud ale bude neustále klesat žebříčkem, bude se muset spoléhat na obdržení divokých karet od organizátorů turnajů, aby nemusel do kvalifikací.

Další poměrně velké množství bodů bude obhajovat za dva týdny v Madridu. Tam minulý rok zaznamenal nejlepší výsledek sezóny. Postoupil do semifinále, kde jej porazil pozdější vítěz Alexander Zverev.

Ještě předtím si zahraje v portugalském Estorilu, kde v prvním kole vyzve Francouze Bonziho.

Jaký je váš názor? Dokáže se Thiem vrátit do TOP 10?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full