Vrátí se Venus Williams naplno na Tour?

Zdroj fotky: Getty Images

Stejně jako Serena, tak i její starší sestra Venus Williams se kvůli zranění na kurtech neukázala od loňského srpna. Nyní si ve Wimbledonu zkusila zahrát čtyřhru po boku Jamieho Murrayho. Jak ale Američanka plánuje pokračovat dál? Obnoví svou singlovou kariéru?

Zisk divoké karty do smíšené čtyřhry 

Sestry Williamsovy překvapily tenisový svět svým návratem do tenisového kolotoče. Obě byly zraněné a vzhledem k jejich věku se čekalo, že oznámí konec kariéry. Stal se ale pravý opak.

Mladší Serena si po boku Ons Jabeur zahrála čtyřhru v Eastbourne. Tam došly do semifinále. Bohužel ale musely kvůli zranění Tunisanky odstoupit. Na Wimbledonu Serena prohrála zápas prvního kola v singlu s Harmony Tan ve třech setech. 

Ještě větším překvapením byl návrat Venus. Ta se objevila v hledišti na zápase své mladší sestry a následně obdržela společně s Jamiem Murraym divokou kartu do smíšené čtyřhry.

Společně zvládli nástrahy prvního kola a porazili pár Venus/Rosolska po setech 6-3, 6-7, 6-3. Druhé kolo pro ně ale znamenalo konečnou. V šíleném tiebreaku třetího setu prohráli s Brity O'Mara/Barnett 16-18. 

Kdy se Venus naplno vrátí na okruh? 

"Jsem nadšená, že vám mohu oznámit, že zase trénuji," řekla Američanka ve videu na svém YouTube kanálu.

„Doufám, že stihnete některý z mých zápasů na některém z mých nadcházejících turnajů. V příštích několika měsících pro vás vynaložím hodně úsilí. Zůstaňte naladěni," pokračovala. Je tedy možné, že smíšená čtyřhra ve Wimbledonu nebude jediným akcí, které se Venus zúčastní. 

„Už je to opravdu dlouho, co jsem byla na kurtu. Tohle je trénink číslo sedm. Nemyslím si, že by to na sedmý trénink bylo tak špatné. Já ale nikdy nejsem spokojená, dokud to není dokonalé. Na trénincích je to pro mě velmi emotivní" popsala svou přípravu na návrat Venus Williams.

Kdo ji inspiroval k návratu? 

Nebyl to samozřejmě nikdo jiný než sestra Serena. Když se Venus Williams na Wimbledonu vrátila na kurty, tvrdila, že to bylo částečně kvůli její sestře, která získala divokou kartu do dvouhry. Teď Venus naznačila, že i ona má v plánu vrátit se do singlu.

"Serena a já jsme byly na kurtu ve stejnou dobu, což se také dlouho nestalo. Je uspokojující dostat to všechno ven, odpálit míč a trochu se zapotit. Uvidíme, kam mě to zavede."
 
 
 
 
 
Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full