Vrbenský bohužel končí v prvním kole

Dnes nám pokračuje futures v Jablonci nad Nisou. Naplánovány jsou zápasy osmifinále, ale bohužel bez dvou českých nadějí. Michael Vrbenský i Jonáš Forejtek vypadli v prvním kole, když nedokázali zápas dovést do vítězného konce po vyhraném prvním setu.

Vrbenský zápas nezvládl

Michael Vrbenský, druhý nasazený tenista na turnaji, prohrál svůj úvodní zápas, když nestačil na britského tenistu Jacka Drapera. Pro Michaela to byl velice těžký los a bohužel se s ním nedokázal popasovat. První set sice Vrbenský vyhrál, druhý set rozhodoval tiebreak, ve kterém byl tím šťastnějším Brit a třetí set byl již v režii Drapera. V osmifinále se tak může těšit na Uladzimira Ignatika z Běloruska.

Jonáš Forejtek, který se vracel po zranění, začal svůj zápas s dalším českým talentovaným hráčem Andrew Paulsonem velice dobře, když první set vyhrál 6:2. Nicméně zbytek zápasu se nesl v režii Paulsona a za dva sety povolil Jonášovi pouze čtyři gamy a zaslouženě se tak radoval z vítězství.

Překvapí Martin Krumich?

Nadějný 18letý Martin Krumich prošel v prvním kole přes Christiana Lindella. „Do zápasu jsem šel s tím, že soupeř je velice kvalitní, a že se pohybuje kolem TOP 350 ATP. Lindella jsem viděl již minulý rok na turnajích této kategorie. Věděl jsem tedy, že pokud ho budu chtít porazit, budu muset hrát dobrý tenis a budu muset podat dobrý výkon a to se mi povedlo. Jsem tedy velice rád, že jsem porazil tak dobrého hráče, a že budu hrát druhé kolo“.

Martin Krumich zažívá svou první sezonu mezi dospělými a pořád je tedy čemu se učit. „Jsem velice rád, že se mohu těchto turnajů účastnit, je to vlastně první rok mezi dospělýma a jsem rád, že tyto turnaje hraju. Budu se snažit objet co nejvíce takových turnajů. Na turnaji půjdu zápas od zápasu a uvidíme, co bude. Dnes hraju proti Jirkovi Lehečkovi, což bude velice náročný zápas, ale velice se na něj těším“.

Jak již Martin zmínil dnes ho čeká zápas proti prvnímu nasazenému Jirkovi Lehečkovi a bude to pro něj velice těžké utkání. „Jirka je velice dobrý hráč, já se budu snažit předvést to nejlepší a doufám, že podám stejný výkon jako včera a na co to bude stačit, to uvidíme. Pro mě je nejdůležitější, abych hrál stejný tenis jako včera. Myslím, že Jirka nemá nějakou slabší stránku, ale něco se s trenérem pokusíme vymyslet“.

Uvidíme tedy, jak si Martin Krumich povede v zápase s Jiřím Lehečkou.

Na turnaji v Jablonci hraje také spousta nadějných zahraničních hráčů, ať už to je Evan Furness z Francie či Facundo Diaz Acosta z Argentiny.

Znovu Vás pozvu k poslechnutí si našeho nového podcastu o turnaji Masters v Římě.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full