Vzhled trofejí pro Agel Open odhalen, inspirací byla Ostrava

Zdroj fotky: Agel Open

Největší tenisový turnaj na území České republiky se velmi rychle blíží. Ostrava přivítá aktuálně nejlepší světové hráčky už za týden. Organizátoři tedy již odhalili podobu letošních trofejí pro finalistky turnaje. Jak vypadají a čím jejich vzhled inspirovalo místo konání?

Odměna spojená s ostravskou historií

Již 3. října startuje ve Ostravě největší tenisový turnaj na území České republiky. Organizátoři turnaje se rozhodli zveřejnit podobu trofeje pro letošní rok. Poháry pro letošní finalistky, stejně jako minulý rok, vyrobila firma LASVIT. Ta je ve světě sportovních trofejí velkým jménem. Kromě turnaje v Ostravě je vyrábí také pro Miami Open nebo cyklistickou Tour de France.

„Těžba uhlí byla pro město v minulosti velmi významná. Její význam trvá dodnes. Textura vtisknutá do těla trofeje je vytvořena právě za pomoci uhlí. Zrcadlí tak jeho drsný povrch. Okraj hlavní části trofeje pak připomíná spojovací linku. Ta je typická pro tenisový míček,“ uvádí k trofeji její designér Boris Ha.

Jaké další odměny si odveze vítězka? 

Turnajová trofej ale nebude jediná odměna pro vítězku. Celková dotace turnaje je 757 000 amerických dolarů. Vítězka si přitom díky výhře vydělá 116 340 dolarů. Pro tenistky jsou ale také důležité body. Za vítězství na turnaji může získat až 470 bodů do žebříčku WTA. Minulý rok akci v Ostravě překvapivě ovládla Anett Kontaveit.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený AGEL Open 2022 (@agelopen)

Ostrava i letos přivítá hráčky světového formátu. Hlavní hvězdou turnaje bude světová jednička Iga Swiatek. Ze světové desítky se dále představí například Maria Sakkari a Paula Badosa. Čeští diváci se budou těšit také na domácí hráčky. V Ostravě budou moct shlédnout zápasy Karolíny Plíškové, Barbory Krejčíkové, Terezy Martincové a Karolíny Muchové.

„Jsme nadšeni. Sestava je to naprosto exkluzivní. Přihlásily se první čtyři hráčky světa. Znamená to, že už od prvního kola čekají skvělé zápasy,” prohlásil Tomáš Petera, majitel firmy Perinvest. Mezi hráčkami jsou i další zajímavá jména. Přijedou i grandslamové vítězky jako například Emma Raducanu, Victoria Azarenka, Elena Rybakina nebo Jelena Ostapenko.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full