Will Smith získal třetí ocenění za film Král Richard

Zdroj fotky: Getty Images

Minulý rok vešel do kin film Král Richard: Zrození šampiónek. Ten popisuje příběh Richarda Williamse, který vychoval dvě legendy bílého sportu, Venus a Serenu. Hlavní roli ztvárnil populární herec Will Smith, kterého můžete znát například z filmu Muži v černém, Já legenda, nebo Aladin. Za svůj výkon ve filmu získal herec již dvě ocenění a další přidal dnes v noci.

Uznání od diváků i kritiků 

Tento film byl za výkony herců a tvůrců velmi kladně hodnocen od samého začátku. Velkou kvalitu filmu potvrdily i nominace, které obdržel. Za hlavní roli Will Smith dostal již několik ocenění. Cenu za nejlepšího herce vyhrál na SAG Awards a na BAFTA Awards.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Will Smith (@willsmith)

Kromě ocenění za nejlepší mužskou roli obdržel film na SAG Awards i cenu za nejlepší výkon obsazení filmu. Ani na BAFTA Awards neodešel pouze s jednou cenou. Vyhrál i nejlepší původní scénář, BAFTA Awards for Best Acting a nejlepší výkon pro herečku v hlavní roli.

Třetí ocenění pro Willa Smitha 

Včera se konalo předávání Critics Choice Awards. Představitel Richarda Williamse si opět odnesl cenu za nejlepšího herce. Svým výkonem předčil jména jako Nicolas Cage, Benedict Cumberbatch, Peter Dinklage, Andrew Garfield a Denzel Washington, kteří byli nominováni společně s ním. Dále je za jeho hlavní roli nominovaný na Academy Awards, tedy na Oscara. Na včerejším předávání získal celkem pět cen.

Ve své děkovné řeči poděkoval rodině Williamsových. “Jsem tady dnes večer s Venus, Serenou a jejich sestrou Ishou a chtěl bych jim strašně moc poděkovat za to, že mi věřili, když jsem ztvárnil jejich příběh. To, co jste dokázali a co dokázala vaše rodina, inspirovalo všechny přítomné, všechny v této zemi a všechny na této planetě. Vy všichni skvěle definujete Americký sen. Reprezentujete to nejlepší, co v naší zemi doufáme a co tato země může dokázat.”

Ve své řeči nezapomněl také na matku obou sester, Oracene Williams. “Po celé ty roky na sebe vzala celkem tichou roli. Jsem strašně rád, že jsme ukázali to, co vaše matka udělala pro to, aby zformovala a udržela rodinu pohromadě. Ukázali jsme světu sílu víry, souhry, rodiny a disciplíny.”

“Natočili jsme Krále Richarda a neskutečně velké množství lidí, přátelé, rodina, sportovci, celebrity, politici a další, které tento film inspiroval, mi napsali, jak moc si film užili. To bylo ohromné,” řekl šťastný Smith.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full