Wimbledon bude opět bez Thiema. Rakouská hvězda se stále hledá

Zdroj fotky: Getty Images

Dominic Thiem momentálně neprožívá nejšťastnější období kariéry. Po výborných výkonech jej v červnu 2021 přibrzdilo zranění. No, spíše mu udělalo velikou čáru přes rozpočet. Devítiměsíční pauza se na Rakušanovi podepsala. I proto se rozhodl vynechat letošní Wimbledon a raději bude intenzivněji trénovat, aby se co nejrychleji vrátil do optimální formy.

Svou cestu na tenisové výsluní si začal Dominic Thiem prošlapávat už v roce 2011. Postupem času se propracoval až do finálových zápasů na grandslamech či na Turnaji mistrů. V žebříčku se vyšplhal na třetí pozici a ovládl US Open 2020.

Kámen úrazu přišel na turnaji v Mallorce, který se každoročně koná v červnu. Rodák z Vídeňského Nového Města v zápase prvního kola utrpěl zranění zápěstí a proti Mannarinovi musel skrečovat. Thiem dlouho zvažoval, co s poraněnou rukou. Nakonec na operaci nedošlo, ale konzervativní léčba trvala pekelně dlouhou dobu.


Osmadvacetiletý tenista se do zápasového zápřahu vrátil až letos v březnu. Na první vítězství po návratu tak stále čeká. Ze sedmi zápasů dokázal vyhrát jediný set. Po neúspěšném představení na Roland Garros se rozhodl vynechat další část sezony a vrátil se k tréninku.

Tráva není oblíbeným povrchem zkušeného Rakušana. Thiem vyhrál na Wimbledonu zápas naposledy před pěti lety. V roce 2017 dokráčel v All England Clubu do čtvrtého kola. Od té doby si připsal dvě neúspěšné účasti v letech 2018 a 2019. Poté se na travnatém grandslamu již nepředstavil.

Účast nepřidá ani letos. Organizátoři potvrdili, že se Rakušan odhlásil, jeho místo v pavouku pak zaujme Feliciano López. Thiemova ruka potřebuje ještě vymazlit techniku v tréninku, až poté bude chtít osmadvacetiletý hráč najet na vítěznou vlnu.


Tenista, kterého zdobí velmi kvalitní jednoruký bekhend, je aktuálně přihlášen na turnaj v Bastadu. Švédské město hostí antukový podnik od 11. července. Následně má ve svém kalendáři ještě další zápasy na rozdrcených cihlách včetně domácího Kitzbühelu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full