Wimbledon oslavil 100. narozeniny centrkurtu v doprovodu bývalých šampionů

Zdroj fotky: Getty Images

Dnes je tomu 100 let, co na centrkurt vstoupil první tenista. Na jeho počest Wimbledon navštívili bývalí šampioni turnaje. Kteří legendární a současní tenisté kvůli tomuto výjimečnému momentu zavítali do Londýna?

Wimbledon se stal dějištěm unikátní události

Diváci, kteří měli v neděli koupené lístky na centrální dvorec ve Wimbledonu, se dočkali jedinečného momentu. V tento den totiž slavil tento legendární kurt 100. výročí od svého otevření. Kvůli této události se na kurtu sešlo celkem 26 bývalých šampionů. Společně tak byli součástí momentu, na který bude Wimbledon dlouho vzpomínat.

Všechny z nich přivítala, kromě diváků, Sue Barker společně s Johnem McEnroem. Ti postupně zvali všechny bývalé vítěze podle toho, kolikrát Wimbledon opanovali. Nejdříve přišli hráči, kteří Wimbledon opanovali jednou. Mezi nimi se objevila například Simona Halep, Goran Ivaniševič, Angelique Kerber nebo Lleyton Hewitt.

Následoval příchod dvojnásobných vítězů. Zde nemohla chybět Petra Kvitová, Rafael Nadal nebo Andy Murray. Dále postupně přicházeli trojnásobní šampioni, čtyřnásobný vítěz Rod Laver, pětinásobní a šestinásobní vítězové Wimbledonu.

Návrat Federera do All England Clubu

Poslední, kdo se objevil na centrkurtu, byl rekordman a osminásobný vítěz Roger Federer, švýcarský tenista překvapil svou účastí. Ke svým kolegům přicházel v doprovodu velkého potlesku diváků, kteří jej na Tour postrádají. V posledních letech se Roger potýká se zraněním. Sám během proslovu přiznal, že je pro něj "trapné" vracet se na centrkurt, aniž by hrál.

"Doufám, že se sem ještě jednou vrátím. Koleno mě trápí, ale doma jsem byl šťastný. Byl to dobrý rok," řekl před publikem. My tedy doufáme, že se brzy uzdraví a opět se představí na svém oblíbeném turnaji.

Proč chyběla devítinásobná vítězka?  

Velká škoda je, že chyběla Martina Navrátilová. Ta má na kontě největší sbírku trofejí ve Wimbledonu. Celkem tento turnaj vyhrála devětkrát a je tak o něco napřed před Rogerem Federerem.

Na této velkolepé události by pravděpodobně nechyběla. Okolnosti tomu ale nepřály. Navrátilová plnila ve Wimbledonu roli komentátorky. Bohužel se nakazila koronavirem a musela tak do karantény. Není ale jediná, komu covid-19 na letošním ročníku nejslavnějšího turnaje zkazil plány. Nakazil se také Matteo Berrettini, Marin Čilič či Roberto Bautista Agut.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full