Wozniacki udělala v Kodani definitivní tečku za svou kariérou

Zdroj fotky: Liselotte Sabroe/dpa

Caroline Wozniacki na začátku roku 2020 ukončila svou bohatou tenisovou kariéru, a to ve věku dvaceti devíti let. Se svými fanoušky si přála rozloučit se, ale kvůli těhotenství a pandemii musela rozlučku posunout. Nakonec se Caroline rozloučila včera v Kodani a společnost jí na kurtu dělala jedna z největších kamarádek z okruhu.

Konec kariéry a začátek pandemie

Svůj poslední turnaj odehrála Wozniacki v lednu roku 2020, a to na Australian Open. Tehdy to byly dva roky od jejího triumfu na prvním grandslamu sezóny. Dánka dokázala postoupit do třetího kola, kde se utkala s Ons Jabeur. Ta ji porazila po setech 7-5, 3-6, 7-5 a ukončila tak její profesionální kariéru.

Během ní získala celkem 30 trofejí z okruhu WTA, včetně Australian Open a Turnaje mistryň. Byla také světovou jedničkou.

Krátce po posledním utkání kariéry oznámila rozlučku v Kodani. Dánka tam měla odehrát zápas se svou velkou kamarádkou a rivalkou Serenou Williams. Plány ale překazila pandemie a rozlučka tak byla odložena na neurčito.

Serena nakonec nepřijela

Se změnou data přišla změna i ve složení zápasu. Serena Williams momentálně nehraje a není vůbec jasné, zda se na kurty vrátí. Do Dánska nakonec nepřijela. Společnost Caroline ale dělala její další velká kamarádka Angelique Kerber.

Tenistky proti sobě odehrály spoustu utkání. Celkem jich bylo patnáct. Kerber byla ve vzájemných zápasech tou úspěšnější hráčkou. Wozniacki dokázala porazit celkem osmkrát.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Angelique Kerber (@angie.kerber)

Rozlučka proběhla ve velkém stylu

Dva roky po ukončení své profesionální kariéry se Wozniacki vrátila na kurty, aby splnila slib a rozloučila se s fanoušky. S Angelique Kerber se utkala v kodaňské Royal Aréně. Na zápase byla přítomna také rodina Caroline v čele s jejím otcem a dlouholetým trenérem Piotrem Wozniackim. V zápase se jí dařilo, Němku porazila 7-5, 6-4.

"Užily jsme si hodně legrace. Známe se s Angie od sedmi let, takže pro mě bylo výjimečné s ní opět sdílet kurt," řekla po utkání Caroline Wozniacki.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Angelique Kerber (@angie.kerber)

Před samotným zápasem se hráčky setkaly na tréninkových kurtech s dánským hercem Madsem Mikkelsenem. Toho momentálně čeká premiéra pokračování filmové série Fantastická zvířata.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Angelique Kerber (@angie.kerber)

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full