WTA Abu Dhabi - startovní listina se sedmi Češkami

Nová sezona začíná a na rozdíl od předešlých let se v jejím úvodu podíváme do Dubaje. V Austrálii totiž panují některá opatření, která by průběh omezovala, a tak se organizace WTA rozhodla  před šňůrou turnajů právě v Austrálii začít jinde. Pojďme se spolu podívat na to, koho budeme moct sledovat.

Dvouhra

Hlavní pole vede grandslamová vítězka z minulé sezony Američanka Sofie Keninová. Ta odehrála svůj poslední zápas ve finále French Open, kde překvapivě nestačila na Igu Swiatekovou. Kvalitně obsazený WTA turnaj doplňují i další členky světové desítky. Ukrajinka Svitolinová, Běloruska Sabalenková, ale také Češka Karolína Plíšková. Ta patří mezi hlavní favoritky, protože za poslední čtyři roky dokázala hned na úvodním turnaji třikrát zvítězit. Na první turnajové vítězství letošní sezony si budou brousit zuby i grandslamové vítězky Muguruzaová, Ostapenková a Kuzněcovová.

Turnaje se zúčastní i další české hráčky. Markéta Vondroušová bude mít plné ruce práce, aby po loňské méně vydařené sezoně nasbírala několik důležitých bodů do světového žebříčku. Turnajový půst ukončí i Karolína Muchová. Jak už jste se mohli dočíst v rozhovoru s Bárou Krejčíkovou, který najdete zde, tak i ona se svou deblovou parťačkou Kateřinou Siniakovou bude hájit české barvy.

Pokud bychom měli nazvat někoho černým koněm turnaje, byla by to Nadia Podorovská, která skvělým finišem z loňské sezony ukázala, že se s ní musí v závěrečných fázích turnaje počítat. Za připomenutí stojí její jízda na Roland Garros, kde se z kvalifikace dostala až do semifinále. Velký comeback hlásí i vítězka dvou grandslamů ve čtyřhře Jaroslava Švédovová. Ta sice zvládla minulý rok odehrát po třech letech pauzy jeden zápas, ale poté se rozhodla věnovat přípravě na další rok. A to i vinou karantény, ve které skončila po příletu z turnaje v Dauhá.

Čtyřhra

Zajímavý bude i deblový turnaj. Ryze český pár Krejčíková a Siniaková, které obhajují body z loňska za jediný vyhraný turnaj. Ten se hrál hned zkraje sezony v Shenzenu. Výše nasazené jsou už jen Mertensová se Sabalenkovou. Nově vytvořený pár z bývalých spoluhráček Peschkeové plní pozici nasazených trojek. Jsou jimi Melicharová a Schuursová. Velkým překvapením je spojení Mladenovičové s Flipkensovou. Francouzka tvořila několik let hvězdný pár s Babošovou a je otázka, zda spolu budou spolupracovat i letošní rok. Druhý a poslední pár s českou účastí je Renata Voráčová a Lucie Hradecká.

Kompletní startovní listinu dvouhry i čtyřhry najdete zde.

A jak vy se těšíte na začátek sezony? Dejte nám do komentáře vědět, koho tipujete jako vítězku turnaje!

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi

Nejnovější komentáře

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full