WTA Ostrava aneb turnaj plný českých hvězd

Zdroj fotky: Getty Images

Turnaj, kterého se účastní ty největší hvězdy ženského tenisu. Tak by se dal definovat třetí ročník tenisového svátku v Ostravě, který letos nese název AGEL Open 2022. Postupně si budeme představovat ty nejznámější tváře, které se tento rok turnaje zúčastní. V tomto článku si představíme české hráčky, které jsou do hlavní soutěže turnaje přihlášeny.

Čtyři Češky mají jistou účast

Z českých hráček se dle žebříčku do hlavní soutěže dostaly Karolína Plíšková s Barborou Krejčíkovou. Na divokou kartu pak budou startovat Karolína Muchová a Tereza Martincová. AGEL Open však nabízí plno hvězdných tváří, které se turnaje již zúčastnily, a nebo se představí úplně poprvé.

Dle aktuální formy je největším želízkem v ohni Karolína Plíšková, která bude v Ostravě startovat podruhé v kariéře, kdy se účastnila hned prvního ročníku. Nedávná čtvrtfinalistka z US Open sice neprožívá zcela ideální sezónu, ale ve třetím největším městě České republiky by svoji reputaci mohla napravit a ukázat se tak českým fanouškům v dobrém světle.

Dobrou formou neoplývá ani Barbora Krejčíková. Ta se celý rok v singlu bohužel trápí a nedaří se jí navázat na rok minulý, kdy o ní hovořil celý tenisový svět. Jedinou náplastí je tak double, kde hraje každoročně velice stabilně. Uvidíme však, jak si povede na AGEL Open. Turnaje se, stejně jako Karolína Plíšková, zúčastní již podruhé, kdy před dvěma lety zaznamenala osmifinále.

Muchová s Martincovou startují na divokou kartu

Karolína Muchová i Tereza Martincová se z účasti mohou těšit také. Poděkování bude patřit především organizátorům celého turnaje za udělení již zmíněné divoké karty.

Karolína Muchová také nezažívá šťastné tenisové období. Jejím maximem z letošního roku jsou pouze dvě třetí kola. Zaznamenala je na Masters v Miami a na Roland Garros. Oba tyto postupy však pojí stejná a velice nepříjemná událost - skreč. Předčasné ukončení zápasu z její strany přišlo na řadu hned na třech turnajích z osmi absolvovaných, což mimo jiné zapříčinilo pokles na 231. pozici v žebříčku. Pevně věříme, že Karolína bude fit a na AGEL Open odehraje bez zdravotních komplikací. Jejím cílem však jistě bude i útok na dobrý výsledek, který by jí pomohl přiblížit se zpět k nejlepší stovce, kam rozhodně patří.

Jedinou hráčkou, která se turnaje bude účastnit již potřetí je Tereza Martincová. I ona se těší z divoké karty a bude chtít navázat na minulý rok, kdy se probojovala až do čtvrtfinále a předváděla velice rychlý a agresivní tenis, se kterým měla problémy i pozdější finalistka Maria Sakkari. Tereza sice, jako ostatní české hráčky, také neoplývá zázračnou formou, ale domácí prostředí je domácí prostředí a i vzhledem k jejímu loňskému úspěchu bude mít jistě o motivaci postaráno. Letos si zahrála jedno semifinále, a to na trávě v Nottinghamu, což je také zatím její nejlepší výsledek v sezóně 2022.

Dravé mládí do kvalifikace

Česko bude mít zastoupení i v kvalifikaci. Juniorská světová jednička Lucie Havlíčková totiž obdržela divokou kartu, a bude se tak rvát o postup do hlavní soutěže.

Přečtěte si také náš článek o hráčkách, které se představí už v kvalifikaci. A že se opravdu je na co těšit! Chystáte se také na turnaj v Ostravě?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full