WTA Ostrava: Známe kompletní čtvrtfinálové obsazení turnaje

Zdroj fotky: PERINVEST/Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Čtvrteční program v Ostravě nabídl k vidění opět skvělé zápasy. Na kurtech se dnes poprvé představila Maria Sakkari nebo Belinda Bencic, olympijská vítězka navíc na ostravském turnaji debutovala. V akci byla také Tereza Martincová, která hrála s pátou nasazenou Anastasií Pavlyuchenkovou. Jak zápasy dopadly?

Čtvrtý den odstartoval třísetovou bitvou

Dnešní program odstartoval zápas mezi Elenou Rybakinou a Magdou Linette. Ty proti sobě hrály vůbec poprvé a utkání se dostalo do tří setů. Kdo ale postoupil do čtvrtfinále?

Jako první, kdo se v prvním setu dostal do výhody s breakem, byla Rybakina. Ta prolomila podání Polky ve třetí hře a dostala se do vedení 2-1. Tento náskok si nenechala sebrat a Linette si navíc prohrála podání i za stavu 3-5. První set šel tedy za Rybakinou poměrem 6-3.

Ve druhém setu se dostala do vedení 2-0 Magda. Vedení ale rychle ztratila, když Kazaška dorovnala na 2-2. Linette ale potvrdila, že ve druhém setu byla tou lepší hráčkou ona, a získala jej poměrem 6-2.

Třetí set byl jednoznačnou záležitostí. Dominovala v něm Rybakina, která celkově zvítězila 6-3, 2-6 a 6-1. Ve čtvrtfinále se utká s Igou Swiatek.

Semifinalistka US Open zvládla svůj vstup do turnaje

Do turnaje dnes vstoupila loňská semifinalistka a letošní dvojnásobná grandslamová semifinalistka Maria Sakkari. Ta se utkala s vítězkou Roland Garros z roku 2017 Jelenou Ostapenko. Tenistky se utkaly dvakrát a jejich vzájemná bilance byla do dnešního dne 1-1.

Zápas byl v prvním setu vyrovnaný. Obě tenistky si držely své podání. O vítězce prvního setu rozhodlo jediný servis. Ostapenko jej ztratila v sedmé hře. Sakkari své podání udržela a první set vyhrála 6-4.

Výhra prvního setu byla pro Marii velmi důležitá. V druhém setu už totiž dominovala. Vytvořila si vedení 4-0. Jelena si následně podržela dvakrát podání a odvrátila hrozbu kanára. Její soupeřka však zápas dohrála bez ztráty podání a zvítězila jasně 6-4, 6-2.

Česko bude mít ve čtvrtfinále dvojité zastoupení

Následoval zápas mezi Terezou Martincovou a Anastasií Pavlyuchenkovou. Jednalo se o vůbec první utkání mezi těmito hráčkami. Favoritkou byla bez pochyb finalistka letošního Roland Garros, ale Martincová potvrdila, že se jí letos na domácí půdě daří.

V prvním setu si tenistky držely podání do stavu 3-3. První výhodu breaku ukořistila Pavlyuchenkova, která se dostala do vedení 5-3. Tereza ale ukázala, že je velká bojovnice, a první set dokázala otočit. Sebrala Rusce servis, když podávala na vítězství v prvním setu. Zápas dospěl do tiebreaku a ten ovládla Martincová poměrem 7-5.

Ve druhém setu se do rychlého vedení 4-0 dostala česká hráčka. Anastasia si následně udržela servis a snížila na 1-4. V sedmé hře při podání Rusky nevyužila Martincová dva matchbally a vedení 5-1 se poměrně rychle změnilo na stav 5-5. Druhý set se opět rozhodoval v tiebreaku, který ovládla Martincová poměrem 8-6 po proměnění čtvrtého matchballu. Zítra se o postup do semifinále utká s Marií Sakkari.

„Kdybych tady v Ostravě neměla v zádech takové publikum, jaké tu mám, tak už jsem dávno doma. Bylo vidět, jak je těžké uhrát s takovou hráčkou ten poslední míč. Ona je světová třída a co si člověk neuhraje sám, tak to nemá,“ vyjádřila se k podpoře ze strany diváků. Zmínila i klíčové chvíle zápasu, kdy nevyužila vedení 5-1. „Jakmile ona cítila, že je konec blízko, tak předvedla svůj nejlepší tenis a já musela začít hrát ještě lépe. I dnes bylo vidět, jak je ten jeden poslední míč strašně daleko k vítězství,“ dodala Tereza Martincová.

Olympijská vítězka začala svou pouť turnajem úspěšně

Čtvrtým zápasem dnešního dne byl ten mezi Belindou Bencic a Sarou Sorribes Tormo. I pro tyto tenistky to bylo premiérové setkání.

Jako první přišla o podání Španělka ve třetí hře utkání. Vzápětí ale srovnala na 2-2. Víc ale v prvním setu uhrát nedokázala. Belinda vyhrála čtyři hry v řadě a první set získala poměrem 6-2.

Ve druhém setu si hned vytvořila vedení 4-0 a dokonce měla šanci navýšit na 5-0. Sorribes Tormo ale odvrátila breakball a podání neztratila. Dokonce si jedno ztracené podání vzala zpátky a snížila na 3-4. Dál si ale Bencic nenechala sebrat ani jednu hru a utkání vyhrála poměrem 6-2, 6-3.

Teichmann poslední čtvrfinalistkou 

Do posledního zápasu dnešního programu vstoupila Jil Teichmann a Alison Riske. I mezi nimi se jednalo o první vzájemné utkání. Favorizovaná byla Švýcarka, která v prvním kole překvapivě vyřadila Angelique Kerber. Zápas trval necelé dvě hodiny. 

První set začal lépe ve prospěch Teichmann, která si hned na začátku vytvořila vedení 3-0, které rozhodlo o prvním setu. Ten Švýcarka vyhrála poměrem 6-3. Ve druhém setu ale předvedla výrazně slabší výkon. Alison Riske si vytvořila náskok 4-0. Jil si sice jedno podání udržela, ale během druhého setu o něj přišla celkem třikrát. Američanka tak srovnala na 1-1 na sety po výhře 6-1 ve druhém setu. Třetí set byl až na to, že obě hráčky přišly dvakrát o podání, vyrovnaný do stavu 4-4. O vítězce rozhodla poslední hra, kdy své podání neudržela Riske. Teichmann zvítězila 6-3, 1-6, 6-4 a zítra se v 18 hodin utká ve čtvrtfinále s Petrou Kvitovou. 

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full