WTA Ostrava: Známe vítězky druhého ročníku turnaje!

Zdroj fotky: Getty Images

Dnešním dnem skončil největší ženský tenisový turnaj konaný na území České republiky. Program dnes odstartoval ve 12 hodin finálovým zápasem čtyřhry. Následovalo finále dvouhry, které definitivně ukončilo letošní druhý ročník turnaje J&T Banka Ostrava Open. Jak finálové zápasy probíhaly a které tenistky si odnesly trofeje pro vítězky se dozvíte ve článku níže.

Ve čtyřhře panovaly druhé nasazené

V Ostravě samozřejmě se kromě dvouhry hrála i čtyřhra. Jedním z párů, který spojil síly pro tento turnaj, byl ten ve složení Sania Mirza a Shuai Zhang. Na turnaji plnily roli druhého nejvýše postaveného páru a bylo vidět že společná čtyřhra byl dobrý nápad. Hráčky se zlepšovaly každým zápasem. Asi nejtěžší zkouškou turnaje si prošly hned v prvním kole, kde porazily pár Bektas/Moore 6-7, 7-5 a  10-7. Třísetovým zápasem si prošly i ve čtvrtfinále, kdy zvítězily nad párem Danilina/Marozava 6-3, 3-6 a 10-6. Semifinále zvládly poměrem 6-2 a 7-5. Tam porazily čtvrté nasazené Hozumi/Ninomiya.

V dnešním finále předvedly vůbec nejlepší a nejpřesvědčivější výkon za celý turnaj. Soupeřkami druhého nasazeného páru byla Kaitlyn Christian a Erin Routliffe. Americko-novozélandská dvojice byla třetí nasazený pár a do finále postoupily po odstoupení prvního nasazeného páru Pera/Linette. Utkání začalo vyrovnaně a prvního využitého breakballu se indicko-čínská dvojice dočkala v šesté hře, kdy se dostaly do vedení 4-2 a následně vedení navýšily na 5-2. První set skončil poměrem 6-3. Ve druhém setu se prvního breaku favoritky dočkaly ve třetí hře, když se dostaly do vedení 2-1 a hned na to navýšily na 3-1. Třetí nasazené si potom udržely jedno podání a snížily na 2-3. Mirza s Zhang následně ještě jednou prolomily podání soupeřek a utkání dopodávaly do vítězného konce. Zvítězily 6-3, 6-2 a na druhém společném turnaji si došly pro titul.

Kontaveit slaví druhý letošní titul   

Finále dvouhry na letošním J&T Banka Ostrava Open obstarala Maria Sakkari a Anett Kontaveit. Zápas začal ve 14:40. Obě tenistky se nacházely ve skvělé formě. Předváděly skvělé výkony a ani jedna z nich neztratila na cestě do finále set. Sakkari měla v prvním kole volný los a tak se na kurt dostala až ve druhém kole. Postupně vyřadila Ostapenko, Martincovou a první nasazenou Swiatek. Kontaveit musela na rozdíl od ní hrát i první kolo. Bez ztráty setu porazila Cirsteu, Badosu, Bencic a Kvitovou. Ostravské publikum dnes vidělo v pořadí již jedenácté utkání mezi těmito hráčkami. Sakkari vyhrála šest utkání a Kontaveit čtyři.

Finálové utkání začala lépe Estonka, která se na začátku dostala do vedení 3-1. Na svém podání následně navýšila na 4-1. Sakkari servírovala v osmé hře na setrvání v setu. To se jí ale nepodařilo. Podruhé přišla o podání a Kontaveit první set ovládla poměrem 6-2. Druhý set byl od začátku vyrovnaný. Maria začala hrát lépe a na podání si věřila více. Za stavu 5-4 pro Kontaveit zvládla těžkou zkoušku. Estonka se dostala na shodu a Sakkari dorovnala až po využití třetího gameballu. I Maria se v další hře dostala na podání Kontaveit na shodu, ale ani ona se nepropracovala k šanci sebrat Estonce podání. Rozhodující byla dvanáctá hra. Anett se v ní dostala k matchballu. Využila hned ten první a zápas ukončila čistou hrou na servisu soupeřky. Pro Anett to je třetí a největší titul kariéry. Díky němu se posune ze 30. místa na 23. pozici v žebříčku WTA.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full