WTA ruší turnaje v Číně

Zdroj fotky: Getty Images

Před několika týdny obvinila Peng Shuai čínského premiéra ze sexuálního obtěžování. Hned na to bývalá deblová jednička zmizela. Peking odmítal tento případ řešit, což se nelíbilo šéfovi ženské tenisové asociace Stevovi Simonovi. Ten se rozhodl k razantnímu kroku, a to ke zrušení turnajů WTA na území Číny.

Steve Simon nejdříve po Číně žádal důkaz, že je Peng Shuai v pořádku. V opačném případě hrozil zrušením turnajů na čínském území. Odpovědí Číny byly materiály, ve kterých tenistka figuruje. Nejdříve přišel dopis, který Shuai údajně napsala, ale nikdo nevěřil, že je jeho autorkou. Jako dalším pochybným důkazem o stavu tenistky bylo video, které Čína zveřejnila. Na něm se Shuai chová velice zvláštně a vůbec v něm nemluví.

Tiebreak Shop, Tiebreak tričko, Tiebreak mikina,

Obdržené materiály WTA nestačily. Stevovi Simonovi se mimo jiné nelíbí, že Čína nezačala případ sexuálního zneužívání Peng Shuai vyšetřovat. Proto dnes došlo k tomu, před čím Simon varoval – oznámil okamžité zrušení turnajů WTA na území Číny.

“Přestože víme, kde se Peng nachází, mám vážné pochybnosti o tom, že je volná a v bezpečí. Výsledkem je, že s plnou podporou vedení WTA oznamuji okamžité pozastavení konání všech turnajů WTA na území Číny, včetně Hongkongu,” oznámil dnes Simon.

K rozhodnutí došlo také proto, že WTA dbá na bezpečí hráček. Simon doufá, že Čínu tyto kroky donutí začít případ vyšetřovat. Nyní se čeká na to, jak na to zareaguje Čína.

Nad podobným krokem by mělo uvažovat i vedení organizace ATP. Na území Číny pořádá, stejně jako WTA, velké množství turnajů, v čele s turnajem Masters v Šanghaji.

Krok WTA na sociálních sítích podpořilo velké množství tenistek i tenistů, kteří Simona chválí za odvahu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full