Z dovolené pro prize money a zase zpět, Paireho tenis nebaví

Zdroj fotky: Getty Images

Benoit Paire měl na US Open v prvním kole hodně těžký los. V prvním kole narazil na Camerona Norrieho, který Francouze přetlačil za hodinu a čtyřicet minut. Paire se po vypadnutí z posledního grandslamu sezony vyjádřil o dalších plánech.

Francouzský tenista se na začátku letošního ročníku nacházel na 46. pozici. Sezona mu však nevychází podle představ. Sice objel 21 turnajů na okruhu ATP, ale připsal si pouhé čtyři výhry. Paire se propadl až do druhé stovky žebříčku a zdá se, že tenis už jej příliš netáhne.

Americký grandslam byl jeho 22. turnajem v sezoně pod hlavičkou ATP. A Francouz působil odevzdaně i během prvního kola US Open, kde se utkal s Cameronem Norriem.

Paire prohrál první set velmi rychle, když obdržel za 19 minut kanára a uhrál pouze osm míčků. Ve druhém setu se zmáčknul a dotáhl jej do tiebreaku, který však prohrál jednoznačně 7:1. Třetí sada už byla kopií sady první a Norrie nadělil Pairemu dalšího kanára.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Benoit Paire (@benpaire)

Někdejší světová osmnáctka vysvětlila své problémy. „Už to byla nějaká doba, co jsem naposledy trénoval. Po Cincinnati jsem si dopřál dovolenou. Po tomto zápase taky odjíždím na dovolenou, takže New York byl vlastně pauzou mezi dovolenou. V zápase jsem dělal, co jsem mohl. Klidně jsem mohl vyhrát druhý set, ale vrátili se mi do hlavy démoni, začal jsem chybovat. Nic víc jsem dělat nemohl,“ poodhalil rodák z Avignonu.

Dokonce nahlas přemýšlí, jestli mu za tohle trápení tenis stojí. „Nevím, jestli se budu snažit znovu bojovat, obzvlášť na grandslamech je to těžké. Doufám, že jednoho dne najdu motivaci, něco, co by mi pomohlo, abych tenis znovu miloval. Přál bych si najít něco, co by mi pomohlo najít chuť bojovat, trénovat, cestovat. Momentálně jsem nejšťastnější, když jsem doma se svou rodinou a nejvíce nešťastný, když hraji turnaje,“ vzkázal po brzkém vypadnutí z US Open.

Účast v prvním kole US Open vynesla Francouzovi 80 tisíc dolarů, což jsou téměř dva miliony korun. V letošním roce takto Paire posbíral přes 600 tisíc dolarů což v přepočtu dělá 14,6 milionu korun.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full