Začíná kvalifikace na poslední grandslam sezóny

Zdroj fotky: US Open

Je tomu tak, dnešním dnem startuje kvalifikace na poslední grandslam sezóny US Open. V mužském podání také s početnou skupinou tenistů. Konečně, po několika letech, je mužský pavouk kvalifikace vyplněn také českými hráči. Dávají o sobě vědět hlavně mladíci a to je pro český tenis více než dobře. Nesoustřeďme se ale pouze na kvalifikaci US Open. Radost českému tenisu dělá také Linda Fruhvirtová, která bojuje na turnaji v Clevelandu.

Pět českých zástupců v kvalifikaci

Poprvé se kvalifikace na grandslam účastní Jiří Lehečka. Tento rok je pro něj jako snový. Poprvé TOP 200 světového žebříčku, a to znamená možnost kvalifikace. V prvním kole bude Lehečka výrazným favoritem, nicméně jeho soupeř je o poznání zkušenější a i to by mohlo hrát začátkem zápasu velikou roli. Lehečka vyzve v boji o druhé kolo kvalifikace Alexandra Mullera z Francie.

Ve stejný čas jako Lehečka, tedy dnes 24. 8. 2021 v 18:30, by se měl na kurt dostat nejzkušenější hráč z Čechů a možná také z celého pavouka, Lukáš Rosol. Ten bohužel neprožívá dobrou sezónu. Jediným vavřínem je finále ze začátku roku z Cherbourgu, tedy francouzského challengeru. Zde se v roli outsidera představí proti Peteru Gojowczykovi z Německa.

Mezi další Čechy, kteří se představí dnes v kvalifikaci, patří Vít Kopřiva. Ten vyzve Hugo Gastona a také Zdeněk Kolář, který se utká s Joao Dominguesem a je v zápase velkým favoritem.

Až zítra se představí asi největší aspirant v boji o hlavní soutěž US Open. Tomáši Macháčovi bude stát v cestě Gian Marco Moroni, a ten by pro českého talenta neměl představovat moc velkou hrozbu, zvlášť na tvrdém povrchu.

O hlavní soutěž zabojuje také Plíšková

Kristýna Plíšková vypadla tento rok z elitní stovky a brány grandslamu se jí tak zavřely. Ne však úplně. Pokusí se je znovu otevřít skrz tříkolovou kvalifikaci. V prvním kole se utká s Valeriou Savinykh z Ruska a v zápase bude výraznou favoritkou a první kolo by tak měla zvládnout. Pokud zvítězí, bude jí čekat jedna z dvojice Gabriela Talaba a Robin Anderson, tedy znovu nic nepřekonatelného.

Fruhvirtová se utká s šestou nasazenou

Linda Fruhvirtová sbírá cenné zkušenosti na turnaji WTA 250 v Clevelandu. V prvním kole tam porazila Taru Moore 6:4 a 7:5. Především v druhém setu ukázala obrovskou sílu na svém podání, kdy za celý neztratila podání ani jednou. V osmifinále ji bude čekat šestá nasazená Polka Magda Linette a uvidíme, jestli se Fruhvirtové podaří vzdorovat.

Kolik mužských zástupců uvidíme v hlavní soutěži US Open a podaří se projít kvalifikací také Kristýně Plíškové? Dejte nám vědět do komentáře!

Pro více informací nás sledujte také na FacebookuInstagramu, aby vám neuniklo nic z tenisového světa a pozval bych Vás také na rozhovor, který nám poskytla pro náš web Linda Nosková o Pardubické juniorce.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full