Žádné rakety, žádný problém. Humbert zaskočil Ruuda

Kuriózní situace se stala během utkání druhého kola mužského singla. Francouzský reprezentant si zapomněl v útrobách stadionu velmi důležitý obsah batohu a nepříjemnou situaci musel před začátkem utkání ještě rychle řešit.

Začátek zápasu mezi Humbertem a Ruudem byl o devadesát minut opožděný. Tato skutečnost nejspíše hodně rozladila mladého Francouze, který si v šatně zapomněl velmi důležitou výbavu, své rakety. Poté musel několik chvili čekat, než mu je donese jeden z dobrovolníků, který na turnaji pomáhá.

Když umpirový rozhodčí zavolal oba tenisty k síti, aby uskutečnil los, nastal problém. Světová sto dvanáctka nahlédla do své tašky a zjistila, že je bez raket. Vzápětí se omlouval rozhodčímu, že mu chybí rakety. „Nemám s sebou rakety, moc se omlouvám,“ začal, načež se všichni zúčastnění začali usmívat.

Tato situace totiž není příliš obvyklým jevem. Obecenstvo si tedy na start zápasu počkalo ještě několik minut navíc. Dobrovolník, který rakety doručil, dostal od publika obrovský aplaus.

Rozčarování z celé situace možná ovlivnilo první set, který Humbert prohrál poměrem 3:6. Od té chvíle ale převzal otěže utkání, vyhrál tři sety v řadě a vyřadil finalistu Roland Garros. Ve třetím kole čeká čtyřiadvacetiletého tenistu David Goffin.

„Miluji hrát na trávě. Hrál jsem na ní spoustu skvělých zápasů. Měl jsem tu i pár velkých bitev. Dnešní utkání bylo skvělé a mělo výbornou atmosféru.“ usmíval se po zápase rodák z městečka Méty.