Základní skupiny Davis Cupu jsou rozlosovány! Český tým čeká těžký souboj o postup

Zdroj fotky: Pavel Lebeda

Český tým si v únoru zajistil postup do hlavní soutěže letošního Davis Cupu výhrou nad Portugalskem. Dnes bylo rozlosováno složení základních skupin. Češi jsou součástí skupiny C. Boj o postup nebude snadný. Utkají se s velkými favority turnaje.

Ve Španělsku proti světové jedničce a dvojce?

Český tým si podruhé zahraje v hlavní soutěži nového formátu Davis Cupu. V roce 2021 v Innsbrucku skončili již v základní skupině, když podlehli Francii a Velké Británii. Letos si Češi vybojovali postup po výhře 3-1 nad Portugalskem. Rozhodující bod přidal Jiří Lehečka, když ve dvou setech porazil Joao Sousu.

Češi si základní skupinu Davis Cupu zahrají ve Španělsku. Jsou součástí skupiny C, která svá utkání odehraje ve Valencii. Los si pro ně ale nenachystal jednoduchý úkol. Společně s nimi se ve stejné skupině nachází Španělsko, Srbsko a Jižní Korea.

Největšími favority skupiny budou bez pochyby Španělé, kterým může pomoci i světová jednička Carlos Alcaraz. Ten nyní v Miami útočí na zisk "Sunshine Doublu". Za Srbsko naopak může nastoupit Novak Djokovič, který v minulosti svůj tým pravidelně reprezentoval. Papírově nejslabší jsou ve skupině C Korejci, kteří se kvalifikovali po překvapivém obratu proti Belgii.

Co na los říká kapitán týmu?  

"Los je určitě těžký. Horší už to skoro být nemohlo. Nikdo ale neví, co bude v září po US Open. Budu jenom rád, pokud kluci budou zdravotně v pořádku. Pojedeme se tam porvat. Překvapivých výsledků v Davis Cupu už bylo hodně. Bude rozhodovat momentální sportovní forma.“

Jedničkou týmu by měl být Jiří Lehečka, který se opět přiblížil návratu do TOP 40. Tomáš Macháč zase v Dubaji potrápil Novaka Djokoviče. Součástí týmu by mohl být také Vít Kopřiva, Zdeněk Kolář a Adam Pavlásek jakožto specialista na čtyřhru.

"Jirka Lehečka hraje velice dobře. Teď potrénuje, než začne antuková sezona. Naopak Tomáš Macháč měl bohužel po příletu do Ameriky horečku, takže v Indian Wells nehrál a v Miami prohrál ve finále kvalifikace. Věřím ale tomu, že jeho výsledky se zlepší a bude mít více odehraných zápasů. Snad se budou zlepšovat i další kluci."

K losu Davis Cupu se vyjádřil i ředitel ČTS Ivo Kaderka.

"Je to velice přísný los. Davis Cup je ale soutěž, kde se odehrávají často velmi zajímavé a svérázné sportovní události. Jirka Lehečka může dnes porazit každého a Tomáš Macháč při dobré konstelaci také. Jedeme se poprat s nepříznivým a těžkým losem a všechny překvapit. Je skvělé, že český mužský tenis je mezi 16 nejlepšími týmy světa."

Souboje v základní skupině se budou konat od 12. až 17. září. Do vyřazovací fáze postoupí vždy dva nejlepší týmy z každé skupiny. O celkovém vítězi se rozhodne na konci listopadu ve španělské Málaze.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full