Zbláznil se Tsitsipas? Odpaloval míčky do publika, útočil i na Kyrgiose

Zdroj fotky: Getty Images

Třetí kolo Wimbledonu nabídlo velikou bitvu, která byla doprovázena obrovskou rivalitou mezi oběma tenisty. V předchozích duelech byl za špatné chování veřejností kárán Nick Kyrgios. Známý australský bouřlivák však v utkání byl poměrně v klidu. Zato jeho soupeř Stefanos Tsitsipas se nepředvedl v nejlepším světle.

Žádný tenisový fanoušek nezapomene na US Open 2020. Tehdy byl Novak Djokovič diskvalifikován za to, že míčkem trefil čárovou rozhodčí. Stalo se tak ani ne po hodině zápasu čtvrtého kola, Srb na turnaji neprodleně skončil.

Na tuto situaci nezapomněl ani Nick Kyrgios

Tsitsipas se totiž v průběhu třetího setu hodně rozohnil. Řecký hráč napálil míček do publika a podle dostupných záběrů nejspíše trefil jednoho diváka.

Kyrgios je známý tím, že se nebrání slovnímu dohadováni, proto hned zamířil k umpirovému rozhodčímu. „Diskvalifikace, nebo ne? Pokud bych to udělal já, tak už jsem diskvalifikovaný! On ten míček odpálil do publika, sa*ra!“ byl naštvaný rodák z Canberry.

Řek dostal pouze varování, což namíchlo Kyrgiose ještě víc. „Nemůžu tomu uvěřit!“ kroutil hlavou.

Ale to nebylo vše

Když Kyrgios servíroval na vedení 4:1 ve třetím setu, tak použil podání spodem. Světová pětka nestíhala a místo pokusu o return mrštila míčkem mimo kurt. Následně dostal za akci trestný fiftýn. Ihned se začal rozkřikovat: „Nulový respekt ke hře a ke svému soupeři!“

Rodák z Athén poté předvedl několik nesportovních úderů, když míček cíleně poslal třikrát v hodně krátké době přímo na tělo světové pětačtyřicítky.

Po utkání se však Kyrgios vyjádřil k soupeři velmi pozitivně. „Občas byl hodně frustrovaný, ale je to velmi frustrující sport, to všichni víme. Mám k němu velký respekt. Co se stane na kurtu by tam mělo zůstat. Mám ho rád,“ vzkázal v rozhovoru na kurtu.

Tsitsipas je však jiného názoru. „Tohle je šikana! To je jediné, co umí, šikanovat soupeře. Když byl ve škole, taky si myslím, že šikanoval ostatní. Nemám rád lidi, kteří sráží ostatní lidi,“ zakroutil hlavou.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi

Nejnovější komentáře

  1. Tsitsipas je velký tenisový talent a fešák, ale je ještě mladý a chová se někdy jak nafoukaný a nezralý trouba. Doufám, že ho to s přibývajícími lety přejde.

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full