Zdravotní problémy nepustí Medveděva na kurty

Zdroj fotky: Getty Images

Daniil Medveděv se v Miami snažil vrátit na vrchol světového žebříčku. Turnajem postupoval poměrně hladce a zdálo se, že se mu to podaří. Ve čtvrtfinále ale narazil. Hubert Hurkacz předvedl skvělý výkon a Daniila porazil. Dnes navíc Rus oznámil nepříjemnou zprávu. Na okruhu se nějaký čas neukáže.

Návrat do čela žebříčku se nezdařil

Daniil Medveděv se po turnaji v Acapulcu stal světovou jedničkou. Na vrcholu se ale moc dlouho neudržel. V Indian Wells sice zvládl premiéru v nové roli, porazil Tomáše Macháče ve dvou setech. Ve třetím kole ho čekal Gael Monfils a ten světovou jedničku zaskočil. Medveděva porazil ve třech setech 4-6, 6-3, 6-1. O pozici světové jedničky tak po turnaji v Indian Wells přišel.

Šanci vrátit se na trůn měl i v Miami. K tomu potřeboval postoupit do semifinále. Od začátku předváděl skvělý tenis. Na úvod porazil ve velmi atraktivním zápase Andyho Murrayho ve dvou setech. Následně porazil bez ztráty setu Martineze i Brooksbyho a postoupil do čtvrtfinále. Od návratu do čela žebříčku ho dělila jediná výhra. Tu mu ale nedopřál obhájce titulu Hubert Hurkacz, který ho porazil po setech 7-6 a 6-3.

Světovou jedničkou tak i po Miami zůstane Novak Djokovič.

U Rusa se objevily zdravotní problémy

Už během zápasu s Hurkaczem se Danill necítil nejlépe. Později na tiskové konferenci prohlásil, že byl „jako ryba na gauči." Během zápasu si dokonce vyžádal medical timeout. Na kurtu bylo vidět, že často nemůže popadnout dech. To také po zápase přiznal. Také si stěžoval na kvalitu tenisových míčků, se kterými hrál.

Dnes na sociálních sítích oznámil, že několik následujících měsíců ho na kurtech kvůli zdravotním problémům neuvidíme.

"Ahoj všichni. V posledních několika měsících jsem hrál s kýlou. Společně s mým týmem jsme se rozhodli, že podstoupím léčbu, abych tento problém vyřešil. Pravděpodobně se na kurtech neukážu další měsíc nebo dva. Budu tvrdě pracovat na tom, abych se co nejdříve vrátil. Děkuji za vaši veškerou podporu," napsal Medveděv na sociální sítě.

Během antukové sezóny nebude obhajovat velké množství bodů. Jeho nejlepší výsledek na antuce bylo minulý rok čtvrtfinále na Roland Garros.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full