Zemřel módní návrhář Virgil Abloh. Se kterými tenisty spolupracoval?

Zdroj fotky: Getty Images

Virgil Abloh byl velmi uznávaný módní návrhář, ředitel známé značky Louis Vuitton a zakladatel značky Off White. V neděli 28. listopadu po dvou letech podlehl boji s rakovinou. Se zákeřnou nemocí bojoval soukromě a nikdy o ní na veřejnosti nepromluvil, jak informovala společnost LVMH na svém twitterovém účtu. Abloh zanechal svou stopu i ve světě tenisu. Je autorem několika kolekcí oblečení největších tenisových hvězd. Ty oblékaly jeho oblečení jak na kurtu, tak i mimo něj.

Autor ikonických outfitů Sereny Williams

Off White spolupracoval se Serenou Williams a značkou Nike. Abloh tak dostal šanci pro tenisovou legendu navrhnout několik outfitů, ve kterých se Serena objevila jak na kurtu, ale i mimo něj.

První spolupráce mezi Serenou a Virgilem se odehrála na US Open v roce 2018. Návrhář pro Serenu na tento turnaj připravil světle fialový outfit se sukní připomínající sukni baletek. V tomto roce došla Serena až do finále, kde podlehla Naomi Osace.

Tiebreak Shop, Tiebreak tričko, Tiebreak mikina,

Asi nejznámějším kouskem, který Abloh pro Američanku navrhnul, je její outfit z Roland Garros v roce 2018. Pro ni to byl první grandslamový turnaj v roli matky a Virgil jej navrhnul tak, aby poukázal na sílu Sereny, ale také tak, aby se v něm cítila pohodlně a bezpečně, jelikož se snažila potlačit krevní sraženiny jako ty, které zažila po porodu.

"Cítím se v tom jako válečník, jako princezna válečnice," řekla Serena o outfitu v roce 2018.

Její sestra Venus bohužel šanci spolupracovat s Virgilem Ablohem nedostala, ale byla jeho velkou fanynkou. Na instagramu sdílela příspěvek, pod který vyjádřila obdiv k návrháři. Také napsala, že rok 2022 bude věnovaný právě jemu.

Abloh doprovodil Elinu Svitolinu k oltáři

Dílo Virgila Abloha jsme na tenisových hvězdách spatřit i letos, kdy spolupracoval s aktuálně nejsledovanějším párem ze světa tenisu. Šaty z dílny Virgila Abloha byly součástí pravděpodobně nejdůležitějšího dne ukrajinské tenistky Eliny Svitoliny a Gaela Monfilse. Americký návrhář pro aktuální světovou patnáctku připravil její svatební šaty. Ty sklidily velký obdiv a nesmírně spokojená s nimi byla i samotná Svitolina.

"Jsem nesmírně vděčná Virgilovi a úžasnému týmu Off White za vytvoření mých vysněných šatů. Jsou opravdu mistrovské dílo," napsala Svitolina na Instagram pod příspěvek ze svatby.

Manžel Ukrajinky Gael Monfils na stejné sociální síti po smrti Abloha vyjádřil svůj obdiv k návrháři. "Jsem zničený, když slyším zprávy a pořád tomu nemůžu uvěřit. Měl jsem to štěstí s Tebou během posledních let mluvit a byl jsi pro mě opravdovou inspirací. Pouhých pár měsíců zpátky si nás poctil tím, že jsi navrhnul svatební šaty pro Elinu. Navždy budu vděčný za to, že jsem tě měl možnost potkat. Myslím na tvoji rodinu. Odpočívej v pokoji," napsal Monfils.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Gael Monfils (@iamgaelmonfils)

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full