Zverev se po jednoznačné porážce obul do ATP

Zdroj fotky: Getty Images

Alexander Zverev bojoval na turnaji v Madridu o dvacátý titul. Očekávala se ostrá bitva mezi Němcem a vycházející hvězdičkou Carlosem Alcarazem, místo ní šlo však o jednoznačnou záležitost. Za 64 minut bylo hotovo, španělský tenista porazil Zvereva 6:3, 6:1. Po zápase si však Němec s ruskými kořeny postěžoval na organizátory turnaje, a dokonce i na celou ATP.

Alexander Zverev po finálovém utkání spustil kulomet stížností na mužskou tenisovou federaci: „ATP odvedla tento týden opravdu špatnou práci. Mrzí mě to, jelikož finálový zápas si zasloužil vyšší úroveň. Pravděpodobně bych s Carlosem, kterého považuji za hráče s momentálně nejlepší formou na okruhu, prohrál, ale mohl jsem být víc fit a lepší, kdybych nechodil spát po zápasech ve čtyři ráno.“

Pětadvacetiletý tenista nebyl v ideální formě

Právě nedostatek spánku obhájce titulu z Madridu hodně limitoval: „Chyběla mi koordinace, pokazil jsem lehké míčky, jelikož jsem je pořádně neviděl. Hrát finále Masters s Alcarazem, který je momentálně nejlepší na světě, je však těžké, i když jsem fresh.“

Alcaraz má formu vskutku neskutečnou. Letos byl přemožen pouze třikrát a opanoval už čtyři turnaje ATP. Mladý Španěl dokonce nakoukl do první desítky světového žebříčku.


„Už po rozcvičce jsem věděl, že budu trpět. Pokud chcete hrát proti nejlepším, musíte být v top kondici. Jinak prostě nemáte šanci. Já jsem v nejlepší kondici nebyl. Všude jsem byl pozdě, dokonce jsem pokazil i dvě primitivní smeče, protože jsem se podíval nahoru a zamotala se mi hlava,“ komentoval svou situaci Zverev, olympijský vítěz z Tokia.

Už ostatní duely Zvereva začínaly pozdě večer

Turnajová dvojka hrála i čtvrtfinálové utkání s Augerem-Aliassimem ve večerních hodinách. Semifinálový třísetový maraton začal dokonce v jedenáct večer místního času. Němec argumentoval, že se do postele po všech pozápasových procedurách dostal až kolem páté ráno, když už ve španělské metropoli pomalu svítalo.

„Nechci upřít Carlosovi úspěch. Jsem jen smutný, jelikož to mohl být lepší zápas. Takový, jaký by si finále takového turnaje zasloužilo. Každý by chtěl vidět ten nejlepší tenis. Jsem naštvaný, jelikož mi vzali šanci na lepší finále. Nejsem robot, jsem jen člověk. No, nebylo to fér,“ dodal rodák z Hamburku.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full