Kdo bude tenisovým trenérem roku?

Zdroj fotky: Peter Staples/ATP Tour

Tradiční ocenění, které je velmi prestižní, přináší konec sezóny. Nominace na trenéra roku na okruhu ATP je již známa a jména Vás asi podle výsledků nepřekvapí. Všichni trenéři totiž za uplynulou sezónu dokázali své svěřence vybičovat k těm nejlepším výkonům a k posunu především v herním slova smyslu.

Cervara je již ostříleným trenérem

Jediným z nominovaných, který se může pyšnit tím, že byl v nominaci i minulý rok, je trenér ruské jedničky Daniila Medvedeva Gilles Cervara. Francouz ocenění vyhrál již v roce 2019 a po tomto úspěchu u Medvedeva zůstal. Dokázali společně vyhrát například US Open, především se ale Medvedevovi výkony ustálily a dokazuje, že se dá považovat za stabilního hráče TOP 3. „Vyhrávání na nás nic nezmění,“ řekl Cervara. Dá se tedy očekávat, že tato spolupráce bude pokračovat ještě dlouhou dobu.

Craig Boynton nesmí chybět

Kdo rozhodně nesmí v nominaci chybět, je trenér Huberta Hurkacze Craig Boynton. Tato spolupráce klape velice dobře a polský sympaťák se poprvé probojoval na Turnaj mistrů. Za největší úspěch však může považovat titul na Masters v Miami, kde nepoznal hořkost porážky. Obecně ale Hurkacz svoji hru zlepšil, dokáže být po celý zápas konzistentní a vyhýbá se výkyvům, které ho dříve srážely.

Dalším skokanem v žebříčku na okruhu ATP byl mladičký Španěl Carlos Alcaraz. Bylo tedy nadmíru jasné, že i jeho trenér Juan Carlos Ferrero bude nominován na trenéra sezóny. Bývalý první hráč světa spolupracuje s Alcarazem od jeho patnácti let a nyní se jeho práce začíná vyplácet. Ano, Alcaraz má nepochybný talent, nicméně jeho trenér přesně ví, co má dělat. Je náročné vést tak mladého hráče ke konzistentním výkonům. Alcaraz pracuje na svém podání a také na udržení se v delší výměně. V tom mu bývalý hvězdný hráč má co nabídnout i v příští sezóně. Dá se tedy předpokládat, že tato spolupráce potrvá i nadále.

Norrie udělal obrovský krok kupředu

Jednoznačným překvapením na okruhu ATP byl Cameron Norrie, kterého vede trenér Facundo Lugones. Je to zásluha právě tohoto trenéra, že se z Brita stal hráč první patnáctky a že udělal takový herní posun. Přiznejme si, Norrie nebyl ten typ hráče, který by měl nějaký skvělý úder, spíš se dal považovat za hráče, který se uměl udržet ve výměně a těžil z chyb soupeřů. Nicméně to bylo v této sezóně pasé. Norrie hru zdůraznil, zlepšil se na podání, a to přineslo ovoce.

Posledním nominovaným trenérem je kouč a zároveň otec Caspera Ruuda Christian Ruud. I když se to nezdá, protože Casper Ruud je v popředí už nějaké dvě, tři sezóny, tou zlomovou pro něj byla právě ta letošní. Zahrál si na Turnaji mistrů a dostal se tam dokonce do semifinále, což se od něj rozhodně nečekalo. Dále přidal pět titulů a o sezóně tak může hovořit jako o vydařené.

Kdo podle vás vyhraje anketu Trenér roku? Dejte nám vědět do komentářů. Pozvu vás také na podcast s Janem Mühlfeitem, který je mentálním koučem Jiřího Lehečky.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full