Australian Open - Vondroušová postupuje do osmifinále

Na Australian Open se dnes rozehrály duely třetího kola. Ve hře jsme mohli vidět Markétu Vondroušovou, Novaka Djokoviče nebo Simonu Halep. Pokud se chcete dozvědět, jak jejich zápasy dopadly, přečtěte si následující článek. Takovýto rozbor dne vám nabízíme denně během celého turnaje.

Přesvědčivé výkony

Suverénní výkon předvádí na turnaji Muguruza. Dnes ani ne za hodinu hry vyřadila Kazašku Diyas. Rozdíl mezi hráčkami byl obrovský. Muguruza si připisovala více vítězných úderů, protihráčka chybovala. V prvním setu se Španělka dostala do vedení 4:1, následně musela čelit třem breakballům v řadě. Všechny je odvrátila a sadu i získala. Stejným poměrem 6:1 získala i druhý set. Španělka za tři kola ztratila pouze 10 gamů, což je nejméně na turnaji. Další soupeřkou jí bude Naomi Osaka.

V zápase třetího kola na sebe narazily vítězky prvních turnajů na okruhu WTA. Sabalenka ve velké konkurenci zvedla nad hlavu trofej v Abu Dhabí. Její soupeřka Američanka Li byla prohlášena vítězkou poté, co bylo turnajové finále zrušeno. Běloruska se v prvním setu opírala hlavně o svůj první servis, po kterém získala přes 80 % výměn. Nejdůležitější game přišel za stavu 2:2. Tenistka ze šesté desítky žebříčku svůj servis ztratila velmi lehce, a to čistou hrou. V úplném závěru první sady ještě získala Aryna Sabalenka jeden break. Druhý set už byl pro světovou sedmičku jasnou záležitostí. Trefila dalších 18 vítězných úderů a po setech 6:3 a 6:1 vylepšila své osobní maximum na Australian Open, kterým do dneška bylo 3. kolo z roku 2019.

Serena v problémech

Serena Williams se ve třetím kole utkala s mladou Ruskou Potapovou. Američanka se dlouho nemohla dostat do zápasu. Toho využila devatenáctiletá tenistka, která nastoupila s velkým sebevědomím. Diktovala tempo výměn a dokázala protihráčku rozběhat. Nebála se ani útočit ihned po podání soupeřky. Na tuto taktiku dlouho nedokázala bývalá světová jednička najít odpověď. Ruska se tak dostala do vedení 5:3 a podávala na zisk první sady. Jenže dva setbally nevyužila, a nakonec si game přivlastnila Američanka. I do tiebreaku vkročila lépe Potapova, když opět vedla 5:3, ale následující 4 výměny ztratila. Ve druhém setu se Serena zklidnila a zbytečně neriskovala. Naopak hráčka druhé světové stovky vyprodukovala více nevynucených úderů a po setech 6:7 a 2:6 na turnaji skončila.

Pomsta za Kvitovou

Hned na začátek pátého hracího dne čekal české fanoušky ten nejzajímavější zápas. Markéta Vondroušová hrála proti přemožitelce Kvitové Soraně Cirsteové. Rumunka od začátku zvolila taktiku rychlého a agresivního zakončování. Míčky zkoušela trefovat ihned po odskoku. Příliš veliká agresivita se však nevyplatila, protože z ní dělala spoustu unáhlených chyb. Markéta se dostala jako první do výraznějšího vedení 5:2. Rodačka ze Sokolova nabídla soupeřce možnost na zmírnění ztráty, tu však Rumunka nevyužila a úderem inside out, který dopadl mimo hrací kurt, prohrála první set.

Ještě hůře vstoupila Rumunka do druhého setu. Vypadalo to, že se snažila hrát mnohem více útočných úderů. A to i z pozic, ve kterých byla pod velkým tlakem. Vondroušová se už poté tolik nesoustředila na trefování úderů k postranním čárám. Česká hráčka se sice dostala do vedení 4:2, jenže vinou dvojchyby na breakball náskok ztratila. Dlouhý devátý game, při kterém Češka vybojovala 2 breakbally, byl finální tečkou za postupem. Rumunka nedokázala ukončovat výměny na síti a s turnajem se loučí.

Totožný čas na kurtu

Mezi poslední ženské duely spadaly i zápasy Simony Halep a Naomi Osaky. Rumunka si tentokrát napravila reputaci za vydřené vítězství ve druhém kole. Veroniku Kudermetovovou již od začátku zápasu zásobovala svými vítěznými údery od základní čáry. Ruska chtěla výměny rychle ukončovat, to se jí ale nedařilo. Po hodině a 19 minutách si tak světová dvojka po setech 6:1 a 6:3 zajistila zápas s Polkou Swiatek. Rumunská tenistka jí má co vracet. Na French Open z loňského roku ji Polka deklasovala 6:1 a 6:2.

Úplně stejný čas trvalo Japonce Osace porazit svou soupeřku. Světová hráčka číslo třicet Jabeur vkročila do zápasu lépe. V prvním setu skoro nenastal game, při kterém by nezískala možnost vzít soupeřce servis. Jenže z celkem šesti příležitostí využila jen jedinou. Úspěšnější byla Naomi, jež měla o poznání méně breakballů. Tam, kde ji soupeřka nabídla breakball, tam toho využila. Druhý set rozhodl hlavně servis. Tenistka z Tuniska měla jen 53% úspěšnost prvního servisu, a po druhém servisu vyhrála jen 27 % míčků. Jabeur nakonec prohrála 3:6 a 2:6.

Výhra v pěti setech

Nezvykle dlouho na kurtu strávila světová jednička Novak Djokovič. Po dvou sadách, ve kterých zvítězil, se Američan Fritz herně zlepšil a začal být nepříjemným soupeřem. Stav zápasu dokázal dokonce srovnat. Jenže následně musel být zápas přerušen kvůli novým opatřením. Všichni diváci museli kurt opustit a možná tohle byl zlomový moment zápasu. Američan od zastavení hry nezískal žádný game a nakonec prohrál 6:7, 4:6, 6:3, 6:4 a 2:6. Soupeřem světové jedničky bude v boji o čtvrtfinále Miloš Raonič.

Do pěti setů musel i Dominic Thiem. Ten byl ale v horší situaci. Proti domácímu hráči Nicku Kyrgiosovi se dlouho nedokázal dostat do svého tempa. Celá hala fandila pouze jednomu hráči. Australan se mohl především spolehnout na svůj servis. Ve druhé sadě ztratil pouze tři výměny. I ve třetím setu přišla obrovská šance na ukončení zápasu. Kyrgiosovi se ale nepovedlo využít breakbally a Rakušana to evidentně nabilo. Od té doby už v zápase neztratil jediný servis a sám dokázal soupeři vzít podání třikrát. V každém setu jednou. Dominic Thiem se tedy jako první na letošním Australian Open dokázal dostat ze smrtícího stavu 0:2 na sety.

Jistota jménem Zverev

Alexander Zverev, který se dlouho nedokázal prosazovat na turnajích velké čtyřky, zvládl již třetí zápas na Australian Open. Opět k tomu potřeboval jen 3 sety. Tentokrát však soupeře dokázal vyhnat z kurtu v rekordním čase, tedy asi za hodinu a půl hry.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Tiebreak (@tiebreak__tennis)

Pokud si chcete přečíst, jak se dařilo Markétě Vondroušové v dalším kole, tak klikněte zde.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full