Ženskou dvouhru na Australian Open vyhrála Osakaová

Na Australian Open se utkaly v ženském turnaji o titul Naomi Osakaová a Jennifer Bradyová. Japonka útočila na druhý vyhraný grandslam v řadě a o celkově již čtvrtý. Američanka se do finále dostala poprvé a mohla jen překvapit. V následujícím článku si můžete přečíst, jak zápas vypadal a kdo ho nakonec vyhrál.

Druhý titul na Australian Open

Japonka v prvním setu byla suverénní na servisu. Soupeřku nenechala takřka vůbec hrát. Bradyová o svůj servis musela bojovat. Pokaždé, když se rozehrála delší výměna, tak Osakaová byla lepší. Ve třetím gamu předvedla Američanka dvě dvojchyby a další nevynucené chyby a čistou hrou přišla o svůj podávající game. Breakball se ihned objevil i v dalším gamu. Japonce se nedařil první servis a na ten druhý Bradyová dokázala reagoval a posílat tvrdé returny. Poté se hra na chvíli zklidnila. Za stavu 4:3 však Američanka opět začala chybovat.. Jedenáctou chybou nabídla Osakaové breakball. Na ten však zareagovala kvalitním podáním a srovnala na 4:4. Následně si získala svůj servírovací game a měla možnost bojovat o ten soupeřky. I přesto, že Bradyová vedla 40:15, tak si dalšími připsanými chybami odstřelila první set a prohrála jej 4:6.

Druhá sada začala opět ztraceným podáním dvacáté čtvrté hráčky světa. Další a další nevynucené chyby Bradyové ulehčovaly utkání protihráčce. Naomi sice nebyla to aktivnější na kurtu, ale dokázala zachovat klid a vyčkávala na hru soupeřky. Ta už prohrála šestý game v řadě a místo grandslamového finále to vypadalo jako nějaký turnaj nižší kategorie, kde kvalita hráček je opravdu rozdílná. Japonka podávala už na vedení 5:0, ale v té chvíli se protihráčka rozjela. Začaly se hrát delší výměny, ve kterých Japonka nestačila. Po čisté hře na svém servisu snížila náskok na 2:4. Osakaová už další zvrat při svém podání nenabídla. Zápas ukončila čistou hrou a zvítězila 6:4 a 6:3.

Naomi Osakaová po vítězství na Australian Open

? Getty images

 
Největší výsledek

Naomi Osakaová je mezi nejlepšími hráčkami světa už delší dobu. Ve své kariéře vyhrála už tři grandslamové tituly a všechny máte určitě ještě v hlavě. V roce 2018 ve velmi kontroverzním finále US Open porazila Serenu Williamsovou. O rok později zvítězila nad Petrou Kvitovou právě na Australian Open. A minulý rok otočila Azarenkové ze stavu 0:1 na sety. Ve finále grandslamu ještě nenašla soupeřku. Celkem na okruhu zvítězila ještě na dalších třech turnajích. Aktuálně patří mezi nejlepší hráčky, protože poslední porážku zaznamenala před rokem ve Fed Cupu. Nyní si drží šňůru 20 vítězství v řadě.

Jennifer Bradyová si postupem do finále zařídila premiérový posun na 13. místo žebříčku. Jejím maximem bylo semifinále na US Open z loňského roku, kde právě nestačila na její dnešní soupeřku. Na turnajích WTA získala pouze jediný titul, který též získala v minulém roce. V Lexingtonu nenašla přemožitelku a všech pět soupeřek včetně Marie Bouzkové porazila ve dvou setech. Dvacetipětiletá Američanka zažívá nejlepší turnaj své kariéry.

Cesta turnajem

Světová trojka na turnaji narážela na těžké soupeřky. V osmifinále čelila Garbině Muguruzaové. To byl zatím jediný zápas na turnaji, kde musela do třech setů. Dokonce byl ohrožen i její další vývoj, protože ve třetí sadě prohrávala už 3:5 a čelila dvěma matchballům. Čtyřmi gamy v řadě si zajistila účast ve čtvrtfinále. Tam jí čekal až příliš jednoduchý souboj. Proti Thajwanské veteránce Sie Su-wei, která vyřadila Markétu Vondroušovou, vyhrála ve dvakrát 6:2. O finále si už počtvrté v kariéře zahrála se Serenou Williamsovou. V duelu dvou grandslamových vítězek nebyla příliš jasnou favoritkou. Jenže Serenu dokázala rozběhat a následně údery ukončovat do míst, kde soupeřka být nedokáže. Jen něco málo přes hodinu jí trvalo než se radovala z dalšího postupu do grandslamového finále.

Mnohem lehčí cestou si prošla Jennifer Bradyová. Její nejtěžší soupeřkou na Australian Open byla až v semifinále Karolína Muchová, která se na žebříčku nachází až okolo 30. místa. Američanka až do čtvrtfinále nepotřebovala na výhru více než dva sety. Ve čtvrtfinále nezačala nejlépe. Krajanka Pegulaová dokázala najít recept na její hru a získala první set. Poté se Bradyová zvedla a soupeřku už k ničemu nepustila, když v dalších sadách vyhrála 6:2 a 6:1. Karolína Muchová se ji snažila zastavit, ale příliš velký počet chyb ulehčilo Američance třetí rozhodující set. Ta tak po setech 6:4, 3:6 a 6:4 postoupila do premiérového finále na grandslamu. Na kurtu strávila přes osm hodin, což je o hodinu více než její dnešní soupeřka.

Pokud si chcete přečíst, jak dopadlo mužské finále, tak ho najdete zde.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full