Preview: French Open WTA – Druhý grandslam sezóny

Již zítra začne druhý grandslam letošní sezóny. Ženský titul obhajuje mladá polská tenistka Iga Swiateková. Do bojů se zapojí i devět Češek. Naopak na turnaji chybí jedna z nejlepších antukových hráček současnosti Simona Halepová. Pojďme se společně podívat na již rozlosovaného pavouka a zhodnotit šance nejen českých tenistek.

Zápasy českých hráček

Podíváme-li se na seznam zápasů, čekají nás v prvním kole hned dva české souboje. Los proti sobě postavil Kristýnu Plíškovou a Barboru Krejčíkovou. Tento zápas by měl být jako nebe a dudy. Kristýna totiž letos zatím prohrála všechny své zápasy v hlavní soutěži a do výkonů z minulých let má momentálně velmi daleko. Je vůbec otázkou, zda bychom starší z dvojčat na turnaji viděli, pokud by nebyl žebříček zmražen. Naopak Krejčíková zažívá svou nejlepší sezónu. Letos se dostala do finále v Dubaji a dnes zdvihla nad hlavu trofej na turnaji ve Štrasburku.

Druhý český souboj obstarají Kateřina Siniaková a Marie Bouzková. Právě druhá zmiňovaná odehraje již třetí zápas v řadě proti své krajance. Utkání by mohlo být velmi vyrovnané. Siniaková, která sice nezačala sezónu nijak oslnivě, začala v posledních týdnech ve své hře projevovat nějaký progres. Nad současnou formou Bouzkové ale visí otazník, protože rodačka z Prahy musela naposledy v Madridu skrečovat kvůli zranění ruky. Já se na tento zápas velmi těším a větší šanci bych dával Siniakové.

Další Češka Markéta Vondroušová se utká s Estonkou Kanepiovou, což lze považovat za velmi schůdný los, protože Kaia je specialistkou především na tvrdý povrch. Vondroušová určitě bude chtít přerušit sérii tří prohraných zápasů. Před dvěma roky navíc došla na French Open až do finále a rozhodně patří mezi rozšířený seznam favoritek.

Koho naopak los rozhodně nepotěšil je Karolína Plíšková, které si zahraje proti své dobré kamarádce z okruhu. Chorvatka Vekičová sice ve vzájemných zápasech dokázala vyhrát pouze jediný duel ze čtyř, ale nesmíme zapomenout, že se hraje na antuce. A i přesto, že se Karolína v posledních letech dokázala aklimatizovat na podmínky oranžového povrchu, schází jí větší sebevědomí.

Terezu Martincovou čeká v prvním kole hráčka až ze třetí stovky žebříčku. Bývalá nejlepší juniorská hráčka Ivana Jorovicová se ale v minulosti na žebříčku vyšplhala až na 86. pozici. Martincová, která si na počátku sezóny připisovala výhru za výhrou, tak nyní zažívá výsledkový půst. Na antuce zvítězila pouze v jediném zápase, který odehrála před dvěma měsíci, a je tedy otázkou, jak se Tereza připravila během čtrnáctidenní pauzy na French Open.

Asi největší české želízko v ohni vidím v Karolíně Muchové. Ta se po zranění vrátila na okruh WTA a stihla pouze dva turnaje. Její forma je momentálně asi nejkonzistentnější ze všech českých hráček. Její soupeřkou na začátku turnaje bude Andrea Petkovičová. Němka se do turnaje dostala díky chráněnému žebříčku. Pro rodačku z Olomouce by tak mělo být první kolo pouhou formalitou a prohru od ní neočekávám. Flexibilní Muchová by měla zápas zvládnout v suchém triku.

Poslední českou hráčkou v pavouku je Petra Kvitová. Dvanáctá hráčka žebříčku se soupeřku dozvěděla teprve včera, když byly dolosovány vítězky kvalifikace. Belgičanka Minnenová, která před grandslamem objížděla spíše turnaje nižší kategorie, by taktéž neměla Kvitovou zaskočit. Petra se s ní utkala již dvakrát a pokaždé slavila vítězství ve dvou setech. Podle Fortuny je navíc česká dvojka šestou nejpravděpodobnější kandidátkou na vítězství turnaje.

Zápasy světových hráček

Asi nejzajímavější zápas prvního kola bude souboj Keninové a Ostapenkové. Hráčka světové desítky, které se na antuce příliš nedaří, se utká s vítězkou tohoto grandslamu. Američanka se však momentálně nenachází v příliš dobrém rozpoložení. Na Australian Open, kde obhajovala body za vítězství, vypadla hned v prvním kole a na antuce zatím nevyhrála žádný zápas. Proto bych větší šanci dával právě Ostapenkové.

Zmínit musím i zápasy dvou největších favoritek grandslamu. Iga Swiateková, která ve finále turnaje v Římě smetla Karolínu Plíškovou dvakrát 6:0, se utká se Slovinkou Juvanovou. Ashleigh Bartyová, která plní pozici nejvýše nasazené hráčky, narazí na Peraovou a neměla by být pro světovou jedničku žádným velkým strašákem.

Mezi zápasy, ve kterých možná můžeme očekávat nějaký zvrat, patří duely ne úplně antukových specialistek. Například Serenu Williamsovou čeká Irina Beguová a Naomi Osakaová se bude snažit vylepšit si nejlepší výsledek na French Open, čímž je zatím jen třetí kolo, v zápase s Rumunkou Tigovou.

Los rozhodl o již desátém vzájemném souboji Azarenkové a Kuznetsovové. Běloruska, která poslední zápas skrečovala kvůli bolestem v zad, bude chtít získat svůj první grandslamový titul. Ruska, která již naopak dvakrát grandslam ovládla, zato nikdy nebyla světovou jedničkou, bude chtít v bilanci vzájemných zápasů snížit vedení Bělorusky. Tento duel si rozhodně nenechte ujít.

Na který duel prvního kola se těšíte vy? A která z českých hráček podle vás dojde nejdále? To vše nám můžete napsat do komentáře. Pokud si chcete přečíst mužské preview, tak klikněte zde

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi

Nejnovější komentáře

  1. "Běloruska, která poslední zápas skrečovala kvůli bolestem v zad, bude chtít získat svůj první grandslamový titul."

    Běloruska získala 2 tituly na Australian Open!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full