Serena Williams se odhlásila z US Open, tenistku sužují zranění

Zdroj fotky: Getty Images

Pro mnohé očekávaná oficialita byla v dnešních dopoledních hodinách potvrzena přímo třiadvacetinásobnou grandslamovou vítězkou. Sereně se zranění v poslední době nevyhýbají, spíše naopak. Je možné, že se chýlí konec kariéry této devětatřicetileté tenisové legendy?

Williamsovy jsou úzce spjaty s tenisem

Sestry Williamsovy patří k tenisu stejně tak jako poklice na hrnec. Rodačky z Michiganu během svého života potvrdily vysoký potenciál a celý svět překvapily svými výkony, ať už singlovými či deblovými, kdy spolu sestry tvořily pár. Bohužel nic netrvá věčně, proto se delší dobu spekuluje o konci kariéry mladší z těchto sester, Sereny, která se do okruhu WTA navrátila i po porodu své aktuálně tříleté dcery. 

Serena Williams je známá svou pílí, přece jen ji trénuje uznávaný trenér Patrick Mouratoglou, mezi jehož svěřence patří např. mužský finalista letošního Roland Garros Stefanos Tsitsipas či nadějná teenagerka Cori Gauff. Leckdy je právě médii Coco (Cori Gauff) považována za nástupkyni Sereny, jak už svým herním stylem, tak odhlodláním. 

Tenistka se odhlašuje z turnajů stále častěji 

Williams vzbuzuje okolo své osoby otazníky častěji a častěji. Serena už nezvládá velké množství turnajů, zranění se jí stále vrací. Nemůžeme ovšem dělat rozhodnutí za jiné. Ukončit kariéru je pro každého sportovce velmi těžké, nelze to udělat ze dne na den. Již v minulosti unikla informace, že tým okolo Sereny tuto možnost zvažoval, nicméně ona se vrátila ještě silnější než předtím. 

Grandslam číslo 24? 

Aktuální počet grandslamových trofejí, jež si Serena Williams připsala, je 23. Tímto číslem dorovnala Margaret Court, ale Serena má rozhodně vyšší cíle. Poslední turnaj, kterého se zúčastnila, byl londýnský Wimbledon, kde se zranila ihned v prvopočátcích. Na vině byl kluzký povrch. Nyní však víme, že výsledky z let 1999, 2000, 2008, 2012, 2013 a 2014 neobhájí. Trofej tento rok nad svou hlavu nezvedne. 

Williams své zdraví probírala s týmem špičkových lékařů, který ji doporučil se letošního US Open nezúčastnit. Tentokrát je na vině natržený zadní stehenní sval. Tenistce určitě trvalo déle tuto informaci vstřebat. New York patří mezi její nejoblíbenější města, o to víc si tamní turnaj užívá. Nebude ovšem jediná chybějící hvězda. Rakušan Thiem byl dokonce nucen ukončit sezónu kvůli operaci zápěstí, která si vyžaduje delší rekonvalescenci. Předčasné ukončení sezóny ohlásili také Švýcar Federer či Rafael Nadal.  

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full