Wimbledon přináší souboj dvou českých milovnic tetování

Páteční den ve Wimbledonu přinese z pohledu českého fanouška pikantní zápas, o který se postarají Karolína Plíšková a Tereza Martincová. Obě hráčky předvádí slušný tenis, která z nich bude na konci dne tou šťastnější?

České tenistky dělají ve světě hezkou reklamu českému tenisu, jelikož i na zeleném pažitu Wimbledonu je o nich slyšet. Přestože jedna z největších adeptek na titul Petra Kvitová vypadla, tak jí její české kolegyně obstojně zastoupily. Právě dvě z nich se spolu utkají o postup  do osmifinále. Konkrétně jde o Karolínu Plíškovou a Terezu Martincovou.

Plíšková smíškuje na kurtu

Karolína Plíšková postoupila do třetího kola Wimbledonu. Hodnotit sezónu Plíškové je svým způsobem trochu otřepaná písnička. Ano, vypadla z TOP 10 a nedaří se jí, jak jsme byli v minulosti zvyklí. Sama Plíšková v nejednom z rozhovoru uvedla, že netuší, proč nehraje tak dobře jako v předchozích sezónách. Letošní sezóna se nesla v duchu nezdaru, kdy neměla tak trochu štěstí na los, respektive dostala do cesty hráčky, které jí tak úplně herně nesedí.

Travnatá sezóna nebyla příliš úspěšná, přestože v minulosti vždy ukázala, že na ní hrát umí. Vyhrála například turnaj v Nottinghamu (2016) nebo Eastbourne (2017, 2019). Letos startovala v Berlíně a Eastbourne. Na obou turnajích vypadla v prvním kole. Poprvé prohrála se svou "nemesis" Jessicou Pegulou 7:5 a 6:2. Podruhé jí vystavila stopku italská pistolnice Camila Giorgi poměrem 6:2, 2:6 a 2:6.

Přestože Wimbledon není její nejoblíbenější grandslam, tak zde našla jistou pohodu, kterou dokázala přenést i na kurt. V prvním kole porazila ve dvou setech nebezpečnou Tamaru Zidanšek. V úvodu zápasu byla Češka trochu nervózní. S postupem času se dostala do herní pohody, diktovala tempo výměn a nedala Zidanšek šanci. Zápas ovládla 7:5 a 6:2.

Ve druhém kole Wimbledonu čelila kamarádce Donně Vekić z Chorvatska. Nicméně, zde platí úsloví "Hraj bez bázně a hany, soupeřky jsme jen tady". Tohoto kréda se patrně držela i Karolína Plíšková, protože předvedla možná nejlepší výkon sezóny. Soupeřku k ničemu nepustila a hned čtyřikrát jí vzala servis. Sama byla na servisu dominantní, jako už dlouho ne a ukázala, že prostě i s ní se musí počítat. Údery trefovala čistě, dobře se pohybovala a bojovala.

Plíšková na kurtu zářila a dle svých slov se neustále něčemu smála a hihňala, což je jistě dobré znamení a nás těší, že opět našla svou hru.

Pliskova Wimbledon

Martincová přišla na chuť pažitce

Tereza Martincová zažívá zatím dosavadní nejlepší sezónu. V její kariéře se jedná o významný milník, jelikož proklouzla mezi do TOP 100. Možná jí tento úspěch z počátku trochu uchlácholil, jelikož na antuce nepředváděla zrovna nejlepší výkony. V šesti případech se hned čtyřikrát poroučela z turnaje v prvním kole.

Paradoxní zmrtvýchvstání přišlo na trávě, což možná nečekala ani samotná rodačka z Prahy. Jejím maximem do letošního roku bylo první kolo Wimbledonu z roku 2019, kde tehdy musela projít tříkolovou kvalifikací.

Tereza Martincová si letos na trávě zahrála dvě čtvrtfinále. První bylo na menším podniku v Nottinghamu, kde porazila Caroline Dolehide či Georginu Garciu-Perez.  V Birminghamu musela projít náročnou kvalifikací, kterou s přehledem zvládla. V prvním kole se střetla s australskou veteránkou Samathou Stosur, kterou přehrála 6:3 a 6:4. Zastavit se nenechala ani agresivně hrajicí Jelenou Ostapenkou z Lotyšska, kterou porazila po setech 7:6(4), 4:6 a 6:2. Stopku jí vystavila až Darya Kasatkina z Ruska, která jí ve třetím setu nadělila kanára.

Slušně rozjetou sezónu na trávě nepřibrzdil ani Wimbledon, kde do prvního kola dostala 29. hráčku světa Alison Riske. Američanka hraje agresivní tenis, opírá se o hru od základní čáry a servis. První set vyhrála Martincová 6:2, nicméně drobné zaváhání a ztráta koncentrace přinesly komplikace, a tak česká hráčka musela do třetího setu. V závěrečném setu našla opět svou hru a zápas opanovala poměrem 6:2, 4:6 a 6:1.

V druhém kole změřila síly s Nadiou Podoroskou z Argentiny. Martincová potvrdila dle predikcí roli mírné favoritky a Podoroskou porazila ve dvou setech. Během zápasu přišla pouze jednou o podání, a to v závěru druhé sady. Tenistka z Argentiny si tak vyžádala rozhodující tiebreak, který naštěstí vyhrála česká hráčka. Zápas skončil výsledkem 6:3 a 7:6(5).

Martincová očividně přišla trávě na chuť...

Martincova Wimbledon

Souboj omalovánek

Třetí kolo Wimbledonu přinese pikantní zápas dvou Češek, které si tak trochu libují v tetováních. Na jedné straně Karolína Plíšková s jejími maorskými motivy a na straně druhé Tereza Martincová a její malůvky s osobním podtextem. Obě hráčky se spolu na okruhu WTA utkaly pouze jednou. Bylo to v roce 2019 na US Open, kde se z těsného vítězství radovala Karolína Plíšková. Nicméně, od té doby urazila Martincová velkou cestu, a tak lze očekávat mnohem vyrovnanější bitvu, přestože dle sázkových kanceláří je jasnou favoritkou vyznavačka maorských motivů.

Pro obě hráčky to bude asi trochu netradiční souboj, jelikož jsou kamarádky. Vždycky je na kurtu lepší stát proti někomu, koho nemáte rádi.

V počtu tetování jasně vede Martincová, ale kdo postoupí do osmifinále? To se dozvíme zítra. Nicméně, jisté je jedno, budeme mít minimálně jednu českou hráčku v osmifinále, a to se počítá.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full