Hráč týdne: Brenda Fruhvirtová

Zdroj fotky: Twitter @ITFTennis

V naší pravidelné rubrice "Hráč týdne" se snažíme vybírat tenisty či tenistky, kteří podle nás zaznamenali jak dobrý výsledek, tak předvedli skvělou hru. Za minulý týden bylo těchto hráčů opravdu nespočet, my jsme se však rozhodli, že si tento titul zaslouží česká tenisová naděje Brenda Fruhvirtová.

Čtyři profesionální turnaje, dva tituly

Brenda Fruhvirtová zažívá skvělý start do nové sezóny. Talentovaná Češka se letos zúčastnila tří profesionálních turnajů. Ten první na tvrdém povrchu v Monastiru opustila už po prvním kole. Poté se však přesunula do Tucumanu v Argentině, a tam se doslova našla. Za dva týdny odehrála deset utkání, a co víc, nenašla jedinou přemožitelku. Včera (13. 2. 2022) se tak radovala ze svého druhého profesionálního titulu.

Pojďme se na to ale podívat turnaj po turnaji. První týden, v tzv. „zahradě republiky“, jak se pátému největšímu městu Argentiny přezdívá, ztratila pouhé dva sety. Bylo tomu tak ve čtvrtfinále a v semifinále. Asi nejtěžším zápasem pro ni bylo právě semifinále, kde jí byla soupeřkou někdejší 59. hráčka světa a také skvělá antukářka Paula Ormaechea. Šťastnější však byla Brenda Fruhvirtová a radovala se tak ze své první účasti ve finále profesionálního turnaje, kterou poté přetavila ve vítězství.

Druhý turnaj a ještě dominantnější výkony

Druhý turnaj se nesl v duchu pohody. Fruhvirtová prosvištěla do semifinále, kde ji čekala Američanka s českými kořeny Elizabeth Mandlik (rozhovor s ní zde). Ta se pyšnila stejně skvělou formou, jako Fruhvirtová, když v Brazílii vybojovala dva tituly na tvrdém povrchu. Česká kometa však hrála skvěle a po setech dvakrát 6:4 proklouzla do svého druhého finále.

Právě v bitvě o titul se mohla opět porovnat, stejně jako v semifinále minulého turnaje, s domácí Paulou Ormaecheou. Zápas znovu musel rozhodovat třetí set a stejně jako minulý týden, i teď byla tou lepší česká hráčka.

Pokud jste si ještě neposlechli podcast s Jakubem Menšíkem, tak teď je ta nejlepší příležitost.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full