Hráč týdne: Carlos Alcaraz

Zdroj fotky: Getty Images

Šampionem mužského turnaje v Indian Wells se stal Carlos Alcaraz, který se po zranění i nadále prezentuje ve skvělé formě. Dnes se díky zisku titulu vrátil na pozici světové jedničky. Za své výkony zaslouží ocenění “hráč týdne”.

Spanilá jízda k titulu

Carlos Alcaraz musel vynechat začátek sezóny v Austrálii. Od návratu v Buenos Aires se mu ale velmi daří. V argentinském hlavním městě celý turnaj vyhrál a následně v Riu de Janeiru prohrál až ve finále.

Skvělou formu si odvezl i do Indian Wells, kde se konal první letošní turnaj ATP Masters 1000. Španěl jako nasazená jednička potvrzoval své postavení. Na cestě do finále neztratil ani jeden set. Poradil si i s hráči jako byli například Felix Auger-Aliassime nebo Jannik Sinner v semifinále.

Finále slibovalo atraktivní utkání s Daniilem Medveděvem. Zápas měl ale překvapivě rychlý proces. Španělský tenista se na začátku obou setů rychle dostal do vedení, které Medveděv nebyl schopný smazat. Carlos Alcaraz tak vyhrál poměrem 6-3, 6-2 a ukončil tak vítěznou sérii ruského tenisty. V devatenácti letech dokázal opanovat již 8. turnaj ATP. 

“Když hrajete proti takovému hráči, jako je Medveděv, musíte předvést maximum. Věděl jsem, že to bude náročný zápas. Jsem ale opravdu spokojený, jak se mi dnešní finále podařilo odehrát. Chci předvádět svůj nejlepší tenis a hlavně zůstat zdravý,” řekl po utkání šťastný vítěz.

Slova chvály slyšel i od svého soupeře Daniila Medveděva. “Carlos je neuvěřitelný hráč. Má úžasné schopnosti, které se s ostatními těžko srovnávají. Možná s Rafou. Je to ale trošku komplikované, protože Rafa je levák. S tím, co předvedl v dnešním finále, nešlo nic udělat. Pokud mu forma vydrží, vyhraje letos grandslam.

Již před začátkem turnaje bylo jasné, že má Carlos Alcaraz šanci vrátit se na pozici světové jedničky. K tomu v Indian Wells potřeboval získat titul. To zvládl a poprvé od Australian Open se Španěl vrátil do čela žebříčku.

K tomu mu pomohla i absence Novaka Djokoviče, který kvůli pravidlům týkající se covidu-19 nemohl odcestovat do USA. Carlos měl společně s Novakem před startem turnaje stejný počet bodů v žebříčku ATP. Srb byl na první pozici kvůli většímu počtu bodů z velkých turnajů. Nyní jej ale v počtu získaných bodů překonal. Zajímavé bude sledovat i Miami Open, kde bude Alcaraz obhajovat titul. 

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full