Hráč týdne: Holger Rune

Zdroj fotky: Getty Images

Obrovský úspěch zaznamenal na turnaji v Paříži Holger Rune. Mladý dánský tenista si na místním turnaji Masters došel pro svůj třetí letošní titul. Na cestě k trofeji navíc dokázal porazit pět hráčů z TOP 10. Za svůj výkon si jednoznačně zaslouží označení "hráč týdne."

Rada od Wawrinky 

V prvním kole se Holger Rune utkal s trojnásobným grandslamovým vítězem Stanem Wawrinkou. Se Švýcarem svedl napínavou bitvu o postup. Po odvrácení třech matchballů nakonec dánský tenista zvítězil po setech 4-6, 7-5, 7-6.

Wawrinkovi se ale nelíbilo chování Holgera během zápasu. U sítě mu následně řekl "Přestaň se na kurtu chovat jako dítě." Nutno podoktnout, že to není poprvé, kdy si někdo stěžoval na chování Runeho. Žádné další drama se ale nekonalo. Na sociálních sítích si oba hráči pogratulovali k zápasu a sdíleli vzájemný respekt.

Skalp pěti hráčů první desítky 

Runeho následně čekalo pět náročných zápasů proti hráčům TOP 10. Všechny ale dokázal zvládnout. Nejprve se ve druhém kole utkal s Hubertem Hurkaczem, kterého porazil po setech 7-5, 6-1. Recept na excelentní hru dánského tenisty nedokázal najít ani Andrey Rublev. I jeho dokázal Rune porazit ve dvou setech.

Velice zajímavý zápas nabídlo čtvrtfinále turnaje, kde se Holger Rune utkal s Carlosem Alcarazem. První set vyhrál díky jednomu ztracenému podání Španěla. Druhé dějství dospělo do tiebreaku. V tu chvíli ale Alcaraz zápas skrečoval a následně ukončil sezónu. Pro Dána to byla první výhra nad světovou jedničkou.

V semifinále se pomstil Felixovi Augeru-Aliassimovi za porážku ve finále v Basileji. Vyhrál po setech 6-4, 6-2 a postoupil do svého prvního finále na turnajích Masters.

Jeho soupeřem byl obhájce titulu Novak Djokovic. Ten ze začátku potvrzoval roli favorita, když vyhrál první sadu. Rune ale srovnal a o vítězi muselo rozhodovat třetí dějství. Tam Holger prohrával 1-3. Díky své bojovnosti ale dokázal zápas otočit ve svůj prospěch a vyhrál po setech 3-6, 6-3, 7-5.

Zisk titulu jej poprvé v kariéře posune do TOP 10. Je zároveň prvním náhradníkem na Turnaj mistrů. Kvůli tomu se musel odhlásit z Next Gen Finals v Miláně, kde měl být prvním nasazeným.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full