Hráč týdne: Jan-Lennard Struff

Zdroj fotky: Getty Images

Němec Jan-Lennard Struff vypadl před 11 dny v Madridu už v kvalifikaci, ale nakonec jako první lucky loser v historii došel až do finálového zápasu na Masters. Právem si tedy zaslouží ocenění “hráč týdne”.

Šest vyhraných zápasů 

V prvním kole přemohl Struff Itala Lorenza Sonega lehce po dvou setech 6:3 a 6:1. Další zápas odehrál proti turnajové dvaatřicítce Američanovi Benu Sheltonovi, se kterým strávil na antuce skoro dvě a půl hodiny. Třísetovou bitvu začal lépe Ben (6:4), ale poté vyhrál Němec dva sety a postoupil dál (7:6, 7:5). Příští kolo nastoupil proti šampiónovi v Banja Luce Dušanu Lajovičovi. I s ním bojoval Jan ve třech sadách. První vyhrál opět soupeř, ale až v tiebreaku a následně rozhodl Jan o svém vítězství stejným skóre 6:3. Argentinec Pedro Cachin se stal sokem v osmifinále. Duel mezi těmito hráči trval dvě hodiny a 31 minut i díky dvoum tiebreakům. Počáteční zvládl lépe Struff a další patřil Pedrovi, oba skončily za stejného stavu 9-7. V závěrečném setu ztratil Argentinec dvě podání a Němec vyhrál 6:3.

Čtvrtfinálové utkání přineslo těžkého protivníka v podobě turnajové čtyřky a žebříčkové pětky Řeka Stefanose Tsitsipase. Znovu byly k vidění tři sady, kdy první rozhodl tiebreak ve prospěch Struffa, ovšem poté přišel těsně o set. Prohra ho nezlomila, zatl zuby a poslední vyhrál 6:3. Historicky první reprízu kvalifikačního souboje Masters 1000 nabídlo semifinále. V něm se utkal Rus Aslan Karatsev a náš hráč týdne. Opakující se zápas začal lépe Aslan zásluhou dvou ztrát Němce (6:4). V následujícím čase dominoval Struff, když zvítězil 6:3 a 6:4. O titul si zahrál s turnajovou jedničkou a světovou dvojkou Španělem Carlosem Alcarazem.

Kousek od titulu 

Ani druhé finále na okruhu ATP nebylo šťastné pro Struffa, i když vyhrál druhou sadu. Při té první věnoval soupeři dvě ztracená podání, které Alcaraz využil ovšem i on připustil jeden brejk, 6:4 pro Španěla. Ve druhé rozhodovala pátá hra, kterou nakonec vybojoval Němec a vedl už 4:1. Následně si oba udrželi svoje podání a set skončil za stavu 6:3 pro Struffa. Rozhodující sada přinesla pouze jednu ztrátu, kterou poskytl Němec Španělovi při čtvrté hře. Deváté a poslední podání patřilo Carlosovi jenž při výsledku 40:0 uhrál mečbol. Alcaraz se touto výhrou stal obhájcem titulu na antuce v Madridu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený ATP Tour (@atptour)

"Byla to pro mě úžasná cesta. Prohrál jsem tu v kvalifikaci, ale dostal jsem druhou šanci a takhle jsem ji využil. Moc všem děkuju za podporu," zhodnotil Struff.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full