Hráč týdne: Yibing Wu

Zdroj fotky: Getty Images

Čínský tenista Yibing Wu na turnaji v Dallasu startoval jako 97. hráč světa. Postaral se o nemožné. Vyřadil celkem čtyři nasazené hráče a získal svůj první titul na okruhu ATP. Zároveň se zapsal do historie čínského mužského tenisu.

Kat favoritů turnaje 

Jak již bylo řečeno, Yibing Wu do turnaje v americkém Dallasu vstupoval jako 97. hráč světa. Nikdo od něj velký výsledek neočekával. Hned v prvním kole byl v roli favorita jeho soupeř Michael Mmoh. Číňan jej ale porazil po setech 6-3, 3-6, 6-3.

O další překvapení se postaral ve druhém kole. Tentokrát byl jeho soupeřem třetí nasazený Denis Shapovalov. Kanaďan na začátku roku postoupil do čtvrtfinále v Adelaide a následně prohrál ve třetím kole Australian Open. V Dallasu zaznamenal zatím nejhorší letošní výsledek. Yibing Wu jej porazil 7-6, 6-4 ve druhém kole. Stopku mu ve čtvrtfinále nevystavil ani Adrian Mannarino.

Největší šok ale přišel v semifinále. Právě tam se utkal s prvním nasazeným Taylorem Fritzem. První sadu po odvrácení dvou setballů vyhrál Američan. Ve druhém setu ale ztratil v jedenácté hře servis a Wu si vynutil rozhodující sadu. Utkání nakonec dotáhl do vítězného konce. Zvítězil po setech 6-7, 7-5, 6-4 a zaznamenal první výhru nad hráčem z TOP 10 a premiérový postup do finále.

První čínský vítěz titulu ATP

Ve finále byl jeho soupeřem Američan John Isner. Domácí favorit utkání v Dallasu vyhrál svůj 500. tiebreak kariéry a zapsal se tak do historie. Zkrácené hry musely rozhodovat i v tomto zápase. První vyhrál právě Isner poměrem 7-4. Yibing se ale nevzdal a po zisku druhé sady si vynutil rozhodující set. Tentokrát šlo o nejnapínavější tiebreak zápasu. Wu dokázal odvrátit čtyři matchbally a nakonec zvítězit 6-7, 7-6, 7-6.

Pro čínského tenistu je to první titul z okruhu ATP. Yibing Wu se tak zapsal do historie. Stal se prvním mužem z Číny, který triumfoval na hlavním okruhu. Zároveň zaznamenal obrovský posun v žebříčku. Z 97. místa se posunul na aktuální 58. příčku.

"Přepsal jsem tady historii pro svou zemi a pro svůj domov. Jsem na sebe pyšný a děkuji hlavně fanouškům a týmu, kteří mě tady podporovali. Bez vás bych to nedokázal," řekl ve své děkovné řeči šťastný vítěz.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full