Král tiebreaků John Isner. Američan pokořil v Dallasu nový rekord

Zdroj fotky: Getty Images

Diváci na turnaji v Dallasu byli svědky toho, jak John Isner pokořil nový rekord. Ve svém čtvrtfinálovém zápase porazil Emilia Gomeze. Zisk prvního setu pro něj znamenal 500. vyhraný tiebreak v kariéře.

500. vyhraný tiebreak v kariéře 

John Isner odehrál čtvrtfinále na turnaji v Dallasu proti Ekvádorci Emiliu Gomezovi. V první sadě ani jeden z hráčů neztratil podání a o jeho výsledku musel rozhodnout tiebreak. Ten po odvrácení jednoho setballu, získal Američan. Isner tak vyhrál již 500. zkrácenou hru v kariéře. Stal se prvním hráčem v open éře, kterému se to podařilo.

Utkání pokračovalo vyrovnaně i ve druhém dějství. O vítězi nakonec rozhodla až poslední hra. John Isner poprvé v zápase prolomil podání Gomeze a zvítězil po setech 7-6, 7-5. V semifinále se utká s Jeffrey Wolfem.

"Během kariéry jsem vyhrál spoustu tiebreaků. V prvním setu se mi povedlo dosáhnout už na pětistý získaný tiebreak. Jsem hodně rád, že jsem nemusel vyhrát i ten 501.“ zavtipkoval americký dlouhán.

Kteří hráči vedou žebříček vyhraných tiebreaků? 

John Isner se na prvním místě nachází již dlouho. Nyní svůj rekord navýšil na čerstvých 500 úspěšných zkrácených her. Jeho rekord ale pravděpodobně dlouho nikdo nepřekoná. Další hráči, kteří se nachází v tomto žebříčku, již ukončili kariéru.

500: John Isner [500-319]
466: Roger Federer [466-247]
398: Ivo Karlovic [398-403]
328: Pete Sampras [328-194]
325: Feliciano Lopez [325-278]

Celkem v kariéře odehrál 819 zkrácených her. Drží tak poměrně vysokou úspěšnost 61,1 %. Z tohoto pohledu Isnerovi patří až 11. místo. Nejvyšší úspěšnost v tiebreacích drží Roger Federer na prvním místě (65,4 %) a Novak Djokovič na druhém (65,1 %).

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full