Preview: Aryna Sabalenková vs. Garbiñe Muguruzaová

Osmifinálový duel na turnaji v Dauhá nabídne utkání dvou velkých hráček. Aby mohla Sabalenková pokračovat v cestě za obhajobou titulu, bude muset porazit dvojnásobnou grandslamovu šampionku Muguruzaovou. Bude to pro ni procházka růžovým sadem, nebo nás čeká dramatický duel?

Agresivní souboj v Dauhá

Běloruska do letošní sezóny vkročila velmi suverénně. V Abú Dhabí nenašla konkurentku a získala titul. Po patnácti výhrách v řadě na ní našla recept Estonka Kanepiová, která Sabalenkovou vyřadila na generálce v Melbourne. Na Australian Open opět chytla slinu a v prvních třech kolech nepřišla o jediný set. Stopku jí vystavila až Serena Williamsová. Američanka ve třetím setu sice ztratila vedení 4:1, ale soupeřku už k žádnému obratu nepustila.

I Muguruzaová vstoupila do nové sezóny dobře. Nejdříve sice skončila v Dubaji v osmifinále na raketě Sakkariové, ale poté její výsledky začaly být výrazně lepší. Na přípravném turnaji v Melbourne proti ní první čtyři soupeřky uhrály dohromady jen 10 gamů. Ve finále nestačila na domácí hráčku a světovou jedničku Ashley Bartyovou. Na prvním grandslamu pokračovala v drtivých výkonech. V souboji o čtvrtfinále čelila Naomi Osakaové a byla blízko senzaci. Ve třetím setu však nedokázala zápas dopodávat a ani využít dva matchbally. Japonka nakonec stav otočila a stala se i vítězkou Australian Open. Muguruzaová tedy letos nezažila žádnou velkou porážku, aktuálně mi přijde jako jedna z nejvyrovnanějších a nejlepších hráček na okruhu.

preview Dauhá

Agresivní bitva

Fortuna v kurzu 1,85 favorizuje světovou osmičku Arynu Sabalenkovou. Já však věřím více Muguruzaové. Hra Bělorusky je velmi agresivní, ale v posledních zápasech nevynucené chyby často převyšovaly ty vítězné údery. O trochu stabilnější hru je opřena Španělka. Dauhá však už v druhém kole čeká velký souboj. Zápas bude plný útočných úderů a bude záležet na tom, která hráčka dokáže delší dobu udržet kvalitu hry. Už teď se na tento zápas nemohu dočkat. Začít by měl okolo 17. hodiny.

Pokud si chcete přečíst další preview z Dubaje, tak si můžete přečíst článek o souboji Markéty Vondroušové a Cori Gauffové, který najdete zde.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full