Barbora Strýcová: Na kurtu si to budu chtít užít, ale nechám tam všechno

Zdroj fotky: Getty Images

Barbora Strýcová včera překvapila fanoušky a oznámila, že svůj comeback uskuteční již během antukové sezóny. Prvním turnajem, kde si Češka zahraje, bude ten v Madridu. O tom, které další turnaje si letos zahraje a jak probíhala příprava, jsme si s Bárou popovídali v novém rozhovoru.

Dobrý den Báro, děkuji za přijetí pozvání do rozhovoru. Před pár týdny jste potěšila fanoušky, když jste oznámila návrat na kurty. Nyní bylo odhaleno, že se představíte v Madridu. Kdy jste se rozhodla právě pro tento turnaj?

Nemáte vůbec zač, já děkuju. Každopádně měla jsem jiný plán. Trochu se to pozměnilo. Měla jsem začínat na trávě, ale příprava by byla dlouhá a já si chci svým způsobem vyzkoušet, jak na tom jsem. Jestli jsem, nebo nejsem schopná konkurence. Tak jsem si říkala, proč čekat. Tyhle dva turnaje v Madridu a v Římě mám ráda. Jsou to nádherná města, tak jsem si řekla, že bych si to tam chtěla vyzkoušet. Přípravu jsem teda trochu zkrátila a teď se připravuju, jak nejlíp umím, na tyhle dva turnaje.

V roce 2019 jste turnaj v Madridu ovládla ve čtyřhře společně se Su-Wei Hsieh. Právě s ní i teď spojíte síly. Těšíte se, až si spolu opět zahrajete na jedné straně kurtu?

Na Su-Wei se ohromně těším. Samozřejmě jsme měly výborný rok 2019 a 2020. Vyhrály jsme Madrid i Řím. Já na to mám úžasné vzpomínky, ale jak říkám, ten začátek bude hrozně těžký a jiný. Budeme si na sebe samozřejmě zvykat. Přece jenom jsme spolu dva roky nestály na kurtě, takže to bude všechno jeden velký otazník. Budeme se asi chvilku hledat. Budeme muset hrát zápasy a samozřejmě jich vyhrávat co nejvíc. Díky tomu se do toho opět dostaneme a nabereme zkušenosti. Ty teda máme, protože už nejsme nejmladší (smích). Trénovat můžeme, jak chceme, ale zápas vám dá nejvíc. Ten začátek bude krušný, ale tak to je. Těším se na Su-Wei a doufám, že někde předvedeme nějaký skvělý výkon.

Před porodem jste se zúčastnila turnajů i ve dvouhře. Plánujete nastoupit do singlu i tentokrát?

Ano. Mám naplánované, že bych na všech turnajích chtěla hrát singla i debla. Jestli to vyjde, bude to skvělý. Samozřejmě budu cestovat se synem. Tím pádem se může stát cokoliv. Mám tedy naplánováno hrát všude dvouhru i čtyřhru.

Již při oznámení comebacku jste uvedla, že si zahrajete na více turnajích. Máte už stanoveno, na které z nich odcestujete?

Po Madridu a Římu mám v plánu hrát turnaje na trávě. Nejspíše to bude Birmingham, Eastbourne a Wimbledon. Potom bych si chtěla zahrát turnaj v Praze, na který se ohromně těším. Také bych si chtěla zahrát na turnajích v Americe a na US Open. Vybrala jsem si dva grandslamy, a to Wimbledon a US Open. Potom bych se ještě zúčastnila turnaje v Ostravě, pokud bude i letos, a tím bych to asi zakončila.

Podle čeho jste si turnaje vybírala?

Volila jsem podle svých pocitů a vzpomínek. Je to spíš takový comeback pro mě, pro mou hlavu, abych uzavřela tu kapitolu. Přece jenom jsem končila těhotná a za covidu. Teď chci končit podle sebe, takže to bude takový můj návrat.

V létě se odehraje turnaj v Praze, na kterém nebudete chybět. Jak speciální je pro Vás hrát před českými fanoušky?

Hrát před českými fanoušky je pro mě něco ohromně důležitého. Fed Cup i turnaje v Praze nebo Ostravě jsou pro mě hodně výjimečné. Je to hlavně lidmi, kteří dokáží udělat takovou atmosféru, že se vám pomůžou dostat do totální euforie a do zóny, kde hrajete úplně jiný level tenisu. Já se na to těším. Doufám, že přijdou lidi, budou fandit a užijeme si to.

Když jste se na návrat začala připravovat, bylo složité si opět zvyknout na tréninky?

Já jsem se naplno začala připravovat v lednu. Už minulý rok v létě jsem ale začala běhat skoro každý den minimálně 10 kilometrů. Takže jsem začala během a v lednu jsem pak začala speciálně. Celkem jsem se toho bála, protože jsem nevěděla, jak na to moje tělo zareaguje. Musím ale říct, že zareagovalo úplně neskutečně. Když trénuju, tak trénuju poměrně kvalitně a to tělo drží. Musím zaklepat, že zatím nic nebolí. Ale jak říkám, jsou to tréninky a to je úplně něco jiného než zápas. Vydáte tam jiné množství adrenalinu, takže to tělo asi budu cítit po těch zápasech.

Jak těžké pro Vás bylo skloubit přípravu na turnaje a péči o syna?

No je to hrozně těžké. Musím říct, že si připadám jako kdybych žila v rychlíku. Bez mojí mámy a druhé babičky, tchýně, bych nemohla fungovat jak teď. Ty tréninky potřebuju mít. Ony jsou obě úplně úžasné, protože mi strašně moc pomáhají. Sice to není každý den, ale naplánovaly jsme to tak, že to vyhovuje mně a snad i ony jsou spokojené. Milují Víňu, což je to nejdůležitější. Není to ale jednoduché skloubit. Syn se mnou bude jezdit po turnajích. Tam budu mít vždycky doprovod, aby někdo mohl mého syna hlídat. Někoho, komu věřím, takže to bude většinou moje máma.

Kladete si nějaké cíle pro poslední sezónu, nebo si chcete turnaje hlavně užit?

Já jsem nikdy neměla ráda říkat, že si to jdu užít. Když půjdu na ten kurt, budu si to chtít užít, ale i vyhrát a nechat tam ze sebe všechno, protože poprat se o to vítězství je pro mě nejdůležitější. V téhle fázi to vítězství bude o dost sladší, takže užít a makat. Oboje.

Na který z turnajů se těšíte nejvíce?

Samozřejmě se nejvíce těším na Wimbledon. To je pro mě nejdůležitější turnaj z mé kariéry. Taková Mekka mé kariéry, takže nejvíc se těším právě tam.

Ještě jednou děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí při návratu na okruh WTA.
Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi

Nejnovější komentáře

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full