Jack Draper: Finále Wimbledonu bylo velmi speciální

Zdroj fotky: Getty Images

Jack Draper je dvacetiletý britský tenista, který se momentálně ve světovém žebříčku nachází na 145. místě. Jako junior si v roce 2018 zahrál finále Wimbledonu. Tehdy ho zastavil až první nasazený Tseng Chun-hsin, který vyhrál ve třech setech. Od té doby se Draper ohromně zvedl. Ve Wimbledonu dokázal sebrat set Novaku Djokovičovi a letos ovládl už tři challengerové turnaje.

Ahoj Jacku, děkuji, že jsi přijal nabídku k rozhovoru. Nejdřív bych ti chtěl pogratulovat k zisku tvého třetího challengeru ve Forlí. Jaký to je pocit?

Je skvělé vyhrát třetí titul z challengeru, který je zároveň mým letošním třetím vyhraným turnajem. Hodně jsem na sobě pracoval. No a teď jde konečně vidět, že se tvrdá dřina začíná vyplácet.

Ty jsi teď ve Forlí vyhrál dva turnaje v řadě, celkově třetí tento rok. Proč se ti podle tebe v Itálii tolik dařilo? Bylo to třeba podmínkami, které tam panovaly?

Podle mě to není o tom, kde se nacházím. Spíš se mi tady dařilo, protože jsem hrál solidní a agresivní tenis. Zároveň jsem byl mentálně připraven zvládnout těžké chvíle a předvést skvělý výkon.

Hned v prvním ze třech finálových zápasů ses utkal s krajanem Jayem Clarkem. Je pro tebe těžké hrát proti tenistovi ze stejného státu?

Ano, je těžké hrát proti dalšímu Britovi. Na druhou stranu to je součást mé práce. Je důležité na to nemyslet a bojovat o každý bod.

Jak ses cítil, když jsi vyhrál třetí letošní trofej?

Byl jsem neskutečně šťastný. Jsem rád, že se ta veškerá práce vyplatila a že se všechno ubírá tím správným směrem.

Představoval sis takový začátek sezóny?

Abych pravdu řekl, tak vůbec. Letos jsem na pěti turnajích prohrál pouze se dvěma velmi dobrými hráči. Pokaždé, když jsem vstoupil na kurt, snažil jsem se udělat všechno pro to, abych vyhrál.

Měl jsi během pobytu v Itálii čas prohlédnout si město?

V Itálii jsem žádný čas na procházky po městě neměl. Někdy to je těžké. Často se pohybujeme jen mezi hotelem a tenisovými kurty.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jack Draper (@jackdraper)

Teď bych chvíli rád mluvil o začátcích tvé kariéry. Kdo ti tenis poprvé ukázal?

Moje maminka mě vzala na tenis poprvé v pěti letech. Začal jsem ho hrát rekreačně, když jsem byl malý. Na kurtech jsem si to užíval pokaždé, co jsem tam byl.

Během juniorské kariéry jsi postoupil do finále Wimbledonu. Co pro tebe tento úspěch znamená?

Pro mě to znamená opravdu moc. Bylo to ještě víc speciální, protože se to stalo právě na Wimbledonu. Myslel jsem si, že toho jako hráč můžu dosáhnout. Doufal jsem, že na to mám.

Byl jsi tam nenasazeným hráčem a vyřadil jsi ve druhém kole sedmého juniora světa Adriana Andreeva. Dodalo ti tohle vítězství více sebevědomí po zbytek turnaje?

Myslím, že dostatek sebevědomí jsem měl i tak, díky tvrdé práci, kterou jsem odváděl. Výhry nad skvělými hráči ale také pomáhají k tomu, aby se člověk zlepšil.

Tiebreak Shop, Tiebreak tričko, Tiebreak mikina,

Po dalších náročných zápasech ses dostal do semifinále. Výsledek třetího rozhodujícího setu byl 19-17 proti pátému nasazenému Mejíovi. Jak těžké je odehrát takový zápas?

Emočně to bylo velmi náročné. Dostalo se to až do bodu, kdy jsem byl plný adrenalinu. Pro mě to je jeden ze těch šílených zápasů, na který nikdy nezapomenu. Nico je teď můj dobrý kamarád.

Jak ses cítil po proměněném matchballu a postupu do finále?

Bylo to hodně emocionální. Byl jsem neskutečně šťastný a nemohl jsem tomu uvěřit.

Ve finále jsi bohužel prohrál. Jak ses po tom zápase cítil?

Byl jsem vyčerpaný. Dal jsem do toho všechno, co jsem mohl, ale nevyšlo to. Říkal jsem si ale, že na světě jsou o dost horší věci než prohra ve finále. Byl jsem hrdý na to, co se mi povedlo.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jack Draper (@jackdraper)

Minulý rok jsi ve Wimbledonu opět zažil skvělé chvíle. Obdržel jsi divokou kartu do hlavní soutěže. Jaká byla tvá reakce, když jsi tuto radostnou zprávu zjistil?

Neskutečně jsem se těšil a nervozitu jsem ani necítil. Byla to pro mě skvělá příležitost, zahrát si v hlavní soutěži Wimbledonu, a navíc proti Novakovi. Věřil jsem, že bych mohl něco uhrát.

Jak jsi říkal, tvým soupeřem byl Novak Djokovic. Byl jsi šťastný, že jsi měl šanci si s ním zahrát?

Měl jsem velkou radost, že si proti němu zahraji. Hodně jsem se v tom zápase naučil.

Byl jsi se svým výkonem proti němu spokojený? Nebo jsi od sebe očekával víc?

V některých ohledech jsem se svým výkonem spokojený nebyl. To je ale také důvod, proč je Novak tak úspěšný. Soupeř se proti němu cítí bezmocný. Zjistil jsem, že musím svou hru o dost zlepšit. Měl jsem také namožený sval, takže jsem zahrál nejlépe, co to šlo.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jack Draper (@jackdraper)

Máš pro tento rok stanovené nějaké cíle?

Chtěl bych zůstat zdravý a nezranit se. Tenis si chci užívat, ale také budu dál tvrdě makat.

Kdy se chystáš na další turnaj?

Zrovna teď si nejsem jistý. Plánuji si turnajový plán dobře rozmyslet. Taky na chvíli odjedu domů, abych opět rozvinul svou hru.

O Jacku Draperovi psal před nějakým časem náš redaktor David v rubrice "To bude ale hráč...". Kdo by se tedy chtěl o tomto talentovaném hráči dovědět více, může si tento článek připomenout zde.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full