To bude ale hráč... Elizabeth Mandlik

Na hlavním okruhu WTA se nedávno objevilo nové jméno. V San José na Tour debutovala Elizabeth Mandlik. Americká tenistka je dcerou bývalé grandslamové šampionky Hany Mandlíkové. Půjde ve stopách své matky a dočká se také takových úspěchů jako kdysi ona?

Elizabeth jde ve stopách matky

Mandlik se narodila v květnu roku 2001 v Boca Raton na Floridě. Jak už jméno napovídá, je dcerou bývalé československé tenistky Hany Mandlíkové. Není tedy divu, že se Elizabeth i její dvojče Marek věnují stejnému sportu. Na okruhu ITF debutovala v roce 2016 v Rumunsku. Tehdy vypadla v prvním kole. Nyní se může pyšnit rovnou sedmi tituly z této kategorie. Letos vyhrála celkem tři.

Nejdříve v lednu opanovala dva turnaje v brazilském Florianópolis. Třetí titul přidala v červnu v americké Wichitě. Minulý rok debutovala v kvalifikaci grandslamu. V prvním kole US Open ale podlehla tehdy sto sedmdesáté hráčce světa Francesce Jones ve třech setech.

Debut na WTA Tour

Na hlavním ženském okruhu se Elizabeth poprvé představila v roce 2019. Tehdy si na turnaji v Lucemburku zahrála hlavní soutěž čtyřhry. Více ale na sebe upozornila na nedávném turnaji v San José. Svou pouť zahájila už v kvalifikaci. Nejdříve porazila ve třech setech Mexičanku Fernandu Contreras Gomez. Ve finále kvalifikace si následně vyšlápla na nejvýše nasazenou Jil Teichmann.

Po úspěšně zvládnuté kvalifikaci ji čekal debut ve dvouhře na WTA. V prvním kole ji čekala Američanka Alison Riske. Ta byla samozřejmě favoritkou utkání. Mandlik se ale nenechala zastrašit. Porazila ji po setech 6-3, 6-3 a získala první výhru na hlavním okruhu. Následně se utkala s Paulou Badosou. Zápas byl napínavý. Nakonec to byla ale Španělka, kdo udržel nervy a vyhrála po setech 6-2, 5-7, 7-6.

Mandlik se dařilo i minulý týden. Na turnaji v Landisville (ITF 100) postoupila do zatím svého největšího finále kariéry. Ve druhém kole vyzrála i na druhou nasazenou Kristinu Mladenovic po setech 6-0, 6-2. O titul se utkala s první nasazenou Lin Zhu. Ta ji porazila po setech 6-2, 6-3. Díky účasti ve finále se Elizabeth posunula na nové kariérní žebříčkové maximum a to na 143. místo.