Markéta Vondroušová předvedla neskutečný obrat a zahraje si semifinále Wimbledonu

Zdroj fotky: Getty Images

Markéta Vondroušová pokračuje ve spanilé wimbledonské jízdě. Dnes se s Jessicou Pegulou utkala o postup do semifinále. Česká hráčka ukázala srdce bojovnice. Otočila nepříznivý průběh třetí sady a na grandslamu podruhé postoupila mezi nejlepší čtyři hráčky.

Zatažená střecha pomohla k obratu 

Markéta Vondroušová prožívá zatím svůj nejpovedenější Wimbledon. V předchozích letech prošla nejdále do 2. kola. Své maximum si tak výrazně vylepšila. Zvládla porazit například 12. hráčku světa Veroniku Kudermetovou, Donnu Vekič, nebo Marii Bouzkovou. O místo v semifinále se utkala s Jessicou Pegulou.

Američanka se v úvodu zápasu dostala do vedení 2-0. Její náskok dokázala Markéta hned smazat. Vyhrála čtyři hry v řadě a první set nakonec získala. Ve druhé sadě vládla Jessica, která ji získala jednoznačně za půl hodiny. Musel tak rozhodovat třetí set.

Pegula pokračovala ve skvělém výkonu i v rozhodujícím dějství. Američanka se dostala do vedení 4-1 a 40:30, jenomže hru narušilo počasí. Kvůli dešti se musela zatáhnout střecha, což světovou čtyřku vyvedlo z rytmu a naopak vrátilo do hry českou hráčku. Markéta Vondroušová následně vyhrála pět her v řadě a nakonec zvítězila po setech 6-4, 2-6, 6-4.

"Nevím, co se stalo. Prohrávala jsem ve třetím setu 1-4. Bylo to strašně těžké. Nikdy jsem na tomto kurtu nehrála. Je to úžasný pocit být v semifinále. Nemohu tomu uvěřit," radovala se Vondroušová.

Pátá levačka v semifinále Wimbledonu 

Markéta postoupila do svého druhého semifinále na grandslamu. V roce 2019 na Roland Garros dokázala uspět a postoupit do finále. Již nyní si díky tomuto výsledku zajistila posun minimálně o 19 pozic na 23. místo. To samozřejmě pořád může vylepšit.

Stala se také teprve pátou levorukou hráčkou, která se za posledních 30 let dostala do semifinále Wimbledonu. Před ní to dokázala Martina Navrátilová, Petra Kvitová, Lucie Šafářová a Angelique Kerber.

O postup do finále se ve čtvrtek utká s Elinou Svitolinou. Ukrajinka ve třísetové bitvě překvapivě vyřadila světovou jedničku Igu Swiatek.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full