Alexander Zverev: Na návratu pracuji každý den

Zdroj fotky: Getty Images

Alexander Zverev musel po hororovém zranění pravého kotníku, které se mu přihodilo v semifinále Roland Garros, na operaci. Nyní je rekonvalescence v plném proudu a německá jednička začíná trénovat. Sice stále neví, kdy se vrátí na tenisové kurty, ale na svém comebacku pilně pracuje.

Olympijský šampión z Tokia Alexander Zverev v posledních dnech prožívá nejtěžší období své profesionální kariéry. Vše začalo v semifinálovém duelu na Roland Garros, kde si přivodil velmi vážné zranění. Z něj se chce Alexander Zverev co nejdříve zotavit, aby mohl opět pomýšlet na nejvyšší mety.

Velkou šanci porazit Rafu na "domácím kurtu" překazil kotník

Semifinále Roland Garros nám nabídlo neuvěřitelně dlouhou bitvu s předčasným koncem. Zápas mezi třináctinásobným (dnes již čtrnáctinásobným) vítězem francouzského grandslamu Rafaelem Nadalem a Alexandrem Zverevem trval 3 hodiny a 3 minuty. Délka zápasu byla neobvyklá, jelikož nebyl dohraný ani druhý set. Za stavu 7:6 a 6:6 zápas skončil skrečí německého tenisty.

Během posledního fiftýnu dvanáctého gemu druhé sady se velmi vyrovnaný, dechberoucí zápas najednou zastavil. Bylo ticho a všichni se strachovali o Alexe, který řval bolestí. V breku, i přes snahu, musel zápas vzdát.

7. června potvrdil, že se mu přetrhlo několik postranních vazů v kotníku a musel podstoupit operaci, která předznamenala několikaměsíční absenci.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Tiebreak Tennis (@tiebreak__tennis)

"Přesné datum comebacku nebylo zatím určeno"

Německá jednička nedávno potvrdila, že není jisté, kdy se do akce vrátí. Dle jeho slov se zranění podstatně lepší. "Uzdravuji se velmi dobře," zmínil v rozhovoru pro Eurosport. "Přesné datum návratu nebylo zatím stanoveno, ale pracuji každý den, abych se vrátil co nejdříve."

Zverev nechal nahlédnout do svého procesu uzdravování: "Dny jsou velmi dlouhé. Děláme spoustu cvičení, vždy přidáme nějaké nové cviky. Noha se léčí, pracuji na pohybu, obnovuje se síla. V některých případech se učíte znovu chodit a běhat. Na programu mám sprint ve vodě, tréninky na běžícím pásu a kole."

Vítěz Turnaje mistrů z let 2018 a 2021 zatím trénuje na kurtu jen na jedné noze a návrat nechce uspěchat: "Musím velmi opatrně poslouchat své tělo a uvědomovat si limity. Jsem zvyklý ze sebe vydávat maximum téměř každý den, ať už na tréninku, tak v zápasech. Kdybych to teď přehnal, bylo by to kontraproduktivní."

"Chci vyhrát každý turnaj, do kterého nastoupím. To je dáno mou povahou, nechci se klání jen zúčastnit. To je důvod, proč chci hrát až tehdy, až ucítím, že mohu turnaj vyhrát. Nezáleží na velikosti turnaje, jestli to bude nebo nebude Grand Slam. Důležité je moje pohodlí na kurtu," dodal Zverev.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený HEAD Tennis (@headtennis_official)

Inspirací mu je kamarád Thiem

Alexander Zverev je v pravidelném kontaktu se svým kamarádem Rakušanem Dominicem Thiemem, který se teď po zranění vrací do formy a stoupá žebříčkem nahoru.

"S Dominicem Thiemem vycházím velmi dobře a jsme spolu v kontaktu. Oba chceme znovu najít top formu, protože musím vyrovnat naše skóre z posledního grandslamového zápasu (Zverev prohrál finále s Thiemem na US Open 2020, pozn. red.)."

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full