Už jsem definitivně zpět, vzkazuje Thiem po skalpu hráče z TOP 20

Zdroj fotky: Linda Carlsson / Nordea Open

Dominic Thiem prožívá vydařený návrat na tenisové kurty. Konečně zažívá průlomový turnaj po zranění zápěstí. V Bastadu si připsal mimo jiné i cenný skalp hráče elitní světové dvacítky. Na švédském podniku se dostal už do čtvrtfinále a tentokrát to vypadá na úspěšný comeback rakouské hvězdy.

Po zranění ruky se Dominic Thiem pokusil vrátit už v březnu letošního roku. Nevyhrál ale jediný zápas a po Roland Garros se rozhodl vrátit zpět k tréninku. Tvrdá dřina se rakouskému tenistovi vyplatila.

Nejprve se ukázal v týdnu od 4. července doma v Salcburku. Rakouský podnik spadal do kategorie challenger a šampion z US Open 2020 si v něm připsal bilanci jedna prohra, jedna výhra.

Poté se přesunul na sever. Turnaj v Bastadu měl skvělé obsazení. Přihlášeni byli Ruud, Rublev či Schwartzman. Dominic Thiem využil ke startu na turnaji ATP 250 svůj chráněný žebříček. V prvním kole bojoval s finským mladíkem Ruusuvuorim. Seveřan nakonec bývalé světové trojce podlehl ve třech sadách a utkání navíc zakončil dvojchybou.

Ve druhém kole čekal na antukového prince těžší kalibr. Proti němu se postavil Roberto Bautista Agut. Španěl byl turnajovou čtyřkou a utkání trvalo téměř dvě a tři čtvrtě hodiny. Nakonec slavil Thiem, který světovou dvacítku udolal opět ve třech setech.

Na kurtu bezprostředně po utkání osmadvacetiletý Rakušan jasně vzkázal: „Je to dlouhý proces. Ale porazil jsem Ruusuvuoriho a dnes i Bautistu Aguta. Jsou to dva velmi dobří soupeři. Pokud jsem je porazil, tak si myslím, že jsem už definitivně zpět. Jsem ve čtvrtfinále turnaje s velmi dobrým hráčským obsazením, takže jsem určitě šťastný. Bude to ještě chvíli trvat, ale cítím, že jdu správným směrem.“

Dva zápasy v řadě na okruhu ATP dokázal Thiem naposledy vyhrát v květnu 2021 na turnaji v Madridu. Na antuce zažívá výrazný průlom i letos. Rozdrcené cihly jsou jeho oblíbeným povrchem a má na nich neskutečnou bilanci. Vyhrál téměř 74 % antukových zápasů, lepší v této statistice je pouze svatá trojice Nadal, Djokovič, Federer.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full