Andy Murray k návratu Lendla: Moc to pro mě znamená

Zdroj fotky: Keystone / Gerry Penny

Andy Murray se potřetí ve své znamenité kariéře obrací k legendě ATP, Ivanu Lendlovi, s nadějí, že mu Čech pomůže v závěrečné kapitole jeho kariéry se co nejvíce zlepšit a přiblížit se svému maximu. Zdůraznil přitom, jak moc pro něj znovunavázání tohoto partnerství znamená.

Obnovení úspěšné spolupráce

Bývalá světová jednička Andy Murray si je vědom, že se jeho kariéra blíží ke konci. Možná pomalu, ale jistě. "Samozřejmě, že čím více se člověk přibližuje ke konci své kariéry, dívá se zpětně na určité milníky a věci, kterých by mohl dosáhnout. Posledních pár let pro mě bylo obtížných," vyjádřil se Murray ke stádiu své kariéry. "Během nich jsem měl některé dobré výsledky, ale jejich nekonzistentnost je problémem. Myslím, že je to proto, že úroveň mého tenisu v poslední době není tak vysoká," dodal dále. A právě v této pozici se rozhodl 34letý skotský tenista obsadit, již potřetí, ve své kariéře do role svého trenéra osminásobného grandslamového šampiona Ivana Lendla.

Tomuto kroku se nedá příliš divit, od rodáka z Glasgow je to chytrý tah, jelikož jde o spolupráci s někým, kdo mu pomohl v kariéře dosáhnout těch nejlepších výsledků. "Věřím tomu, co Ivan říká. Měli jsme spolu v minulosti vynikající výsledky." V tom má Murray samozřejmě pravdu. Ve spolupráci s českou legendou, která probíhala v letech 2011-2014 a 2016-2017, se mu podařilo dosáhnout mnoha z těch nejvyšších tenisových mezníků. Mezi ně patří především 3 grandslamové tituly - US Open 2012 a dvakrát Wimbledon v letech 2013 a 2016. Dále se stal olympijským šampionem, a to nejen jednou, ale dokonce dvakrát, což se mu podařilo jako vůbec prvnímu tenistovi v historii. Zlato pro Velkou Británii získal v letech 2012 a 2016. Jako by toto vše nestačilo, dokázal pod Lendlovou taktovkou vyhrát také Turnaj mistrů 2016. Následkem toho se ve stejném roce poprvé konečně stal i světovou jedničkou.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Tennis TV (@tennistv)

Výhled do budoucna nejistý, ale odhodlanost zůstává

Není tedy pochyb, že Murray má za sebou skvostnou kariéru. A to i přes dvě operace kyčle, jež ho v minulosti značně ohrožovaly. Skot se však vždy na kurt vrátil, stejně tak jako na tenisový žebříček, na němž aktuálně figuruje na 88. příčce. Je to sice daleko od jeho maxima, ale odhodlanost a návrat legendárního Čecha snad pro Brita přináší vidiny lepších zítřků, a to i když on sám neví, jak dlouho tato spolupráce vůbec potrvá. "Určitě spolu ale v této době strávíme spoustu času," uvedl trojnásobný grandslamový vítěz. "Znamená to pro mě opravdu hodně, že je stále ochotný mi pomoci a věří, že mohu dosáhnout skvělých výsledků. A já mu v tom také důvěřuji. Kdyby mi nevěřil, tak si nemyslím, že by se mnou spolupracoval, a prostě by mi to řekl. Těším se na to a doufám, že nás čekají lepší výsledky," dodal na závěr Murray. Nedávno přitom oslavil svou 700. výhru na okruhu ATP. Doufejme tedy, že ho ještě aspoň tak jedna stovka výher v kariéře čeká.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full