Andy Murray si na rozlučkovém Wimbledonu zahraje i smíšenou čtyřhru s Emmou Raducanu

Zdroj fotky: Getty Images

Andy Murray se s wimbledonskou trávou v All England Clubu nerozloučí podle svých představ, když mu zranění nedovolilo odehrát první kolo dvouhry, ale poslední účasti na domácím grandslamu chce využít alespoň v maximální míře ve čtyřhře. Společně s bratrem Jamiem zabojují v mužské části a s Emmou Raducanu se představí v mixu.

Měla to být krásná tečka za jeho kariérou. Kde jinde by se měla bývalá světová jednička,  jeden z nejlepších nejenom britských, ale i světových tenistů, rozloučit než na domácím grandslamu ve Wimbledonu, kde dvakrát zvedla trofej nad hlavu v letech 2013 a 2016. Jedno místo by bylo, olympijský turnaj, který jako jediný v historii ovládl britský tenista dvakrát a k tomu rovnou po sobě jdoucí podniky v Londýně 2012 a Riu 2016. Andy Murray si svoji rozlučku naplánoval dokonale, ale zranění z přípravného turnaje v Queensu mu udělalo čáru přes rozpočet. Brit ale opět ukázal jaký je bojovník a svůj poslední Wimbledon si chce užít.

Záda ho nepustila do dvouhry

Za stavu 1-4 musel skrečovat druhé kolo v Queen's Clubu proti Australanu Jordanu Thompsnovi. Už během předzápasové rozcvičky necítil obvyklou sílu v pravé noze. Nemohl se vůbec hýbat a pravá část zad mu nedovolila pokračovat ve hře. Jak symbolické pro jeho kariéru, kde měl ze zády problém už od roku 2013, kdy podstoupil operaci. Většinou ho však zlobila levá strana (s pravou nemíval potíže) a i po letošní antukové sezóně musel postoupit léčbu zad, tak jako to dělal posledních deset let před začátkem antukového jara.

Po odstoupení z přípravného turnaje mu lékaři vyjmuli cystu z páteře a kvůli tomuto problému se na poslední chvíli odhlásil z dvouhry. Čekal do poslední chvíle a svůj tým dokonce donutil stáhnout oznámení o jeho odstoupení, které vydali ještě před startem prvních zápasů.

"Jsem zklamaný. Chtěl jsem hrát na tomto turnaji, vstoupit na centrální kurt a dát do toho opět vše. Věděl jsem ale, že do toho půjdu jen pokud se budu cítit konkurenceschopný. Dnes tomu tak nebylo," prozradil v úterý dopoledne Murray.

Jeho tým však potvrdil, že bude hrát čtyřhru se svým bratrem Jamiem.

"Těší se, že si ještě jednou naposledy zahraje ve Wimbledonu," sdělil Murrayho tým prostřednictvím turnaje.

Čtyřhra nejenom s bráchou, ale i talentovanou krajankou

Murray potřeboval víc času. Ten mu mohly dát jen soutěže ve čtyřhře, které začínají vždy později.

"Čtyřhra je odlišná disciplíná z hlediska fyzické náročnosti. Těším se na ni," dodala britská tenisová legenda Andy Murray.

Turnaj bok po boku s bratrem Jamiem bude podle jeho slov velmi speciální. Společně si na domácím grandslamu ve Wimbledonu zahrají úplně poprvé a zároveň nejspíš naposledy. Britskou dvojici prověří v prvním kole ve čtvrtek Hijikata s Peersem.

Murrayho zdravotní potíže se evidentně lepší, protože dnes potvrdil i účast ve smíšené čtyřhře po boku Emmy Raducanu.

"Byl to pro mě vždy sen, zahrát si na centru s "pánem Wimbledonem" smíšenou čtyřhru," prozradila vítězka US Open 2021 Emma Raducanu, která poslední dobou prezentuje opět dobrou formou.

"Rozhodnout se mi trvalo tak deset vteřin. Taková příležitost přijde jednou za život. Je mi ctí, že mě oslovil," dodala.

Nezbývá nic jiného než doufat, že Murraymu zdraví vydrží a rozloučí se s Wimbledonem tak jak chce on sám. Když zdraví dovolí, zavítá i na olympiádu. Tam má podle původního plánu odehrát dvouhru i čz´tyřhru po boku Dana Evanse.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full