Ani Tsitsipas ho nezastavil! Rune prožívá v Paříži skvělý debut

Zdroj fotky: Getty Images

Už jsou to tři roky, co Holger Rune opanoval na pařížském majoru soutěž juniorů. Nyní se dočkal prvního výraznějšího průlomu na grandslamu mezi dospělými. Ani excesy Stefanose Tsitsipase jej nezastavily a mladičký Dán je mezi nejlepší osmičkou turnaje.

O tom, že Holger Rune bude hvězda, jsme psali několik měsíců zpět. Nyní se začíná potenciál tohoto devatenáctiletého mladíka ukazovat. Před Paříží sice na grandslamu zažil dvě neúspěšná představení. Na US Open se jako kvalifikant dostal v prvním kole do souboje s Novakem Djokovičem, tehdy prohrál ve čtyřech setech. V Austrálii už kvalifikaci hrát nemusel, ale v prvním kole padl po pětisetové bitvě s Korejcem Kwonem.

Výrazný je i jeho posun žebříčkem. Rodák z Kodaně se před rokem nacházel až v čtvrté desítce žebříčku. Letos vyhrál první trofej na okruhu ATP, když triumfoval na antuce v Mnichově. Po Roland Garros může nakouknout do elitní třicítky.

Jeho vzestup je sice ve stínu teenagera Carlose Alcaraze, který je o pouhých šest dní mladší, a zažívá neskutečný ročník. Dánovi to však očividně hodně vyhovuje. Pod radarem předvádí neskutečné výkony.

Naposledy si namazal na chleba Řeka Tsitsipase

Světová čtyřka dokázala sebrat Runemu set. To však nestačilo. Tsitsipas zkoušel na Dána i jiné taktiky. V prvním setu přerušil výměnu a zakroužkoval stopu, která měla být venku z kurtu. Rune se ihned ozval: „To není správná stopa!“ Umpirový rozhodčí dal zapravdu debutantovi a připsal mu fiftýn. Takhle vytočeného Tstitsipase jsme dlouho neviděli. Světová čtyřicítka si připsala i parádní údery, kterými Řeka přehrávala. Když Rune vytáhl svůj osmý vítězný kraťas v utkání, jen se tomu začal smát. Parádně mu kombinace dlouhých a krátkých úderů vycházela.


Rune nakonec utkání dovedl do vítězného konce. Na pařížských rozdrcených cihlách si připsal v součtu s úspěšným tažením v juniorce již desáté vítězství v řadě. Další korálek na vítěznou šňůru může přidat již v dalším kole, kdy ho čeká Seveřan Ruud.

Tsitsipas se na tiskové konferenci po utkání vrátil k nadějným mladíkům. „Někdy ta porážka od nich přijít musela. Tito teenageři mě chtějí moc porazit, aby ukázali, že nás dohání. Já se snažím ty nejlepší také dohnat, ale jsem v jiné pozici než oni,“ komentoval výkony Alcaraze a Runeho.


„Je fajn vidět tu kolem kluky, se kterými jsem bojoval v juniorce,“ usmíval se po jedné z výher Rune. S Carlosem Alcarazem si dokonce střihli juniorce i čtyřhru. Během několika let to můžou být právě oni, kteří budou největšími protivníky v bitvách o grandslamy a pozici světové jedničky.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full