Aryna Sabalenka se pomstila za US Open a po roce opět postoupila do finále Australian Open

Zdroj fotky: Getty Images

Známe jméno první letošní finalistky, kterou se stala obhájkyně titulu Aryna Sabalenka. Světová dvojka se v repríze finále z US Open pomstila za porážku Američance Coco Gauff. V sobotu si tak zahraje o svůj druhý grandslamový titul.

Repríza finále US Open v Melbourne

Aryna Sabalenka jako obhájkyně loňského titulu předvádí i letos skvělé výkony. Na cestě do semifinále neztratila jediný set. Dnes v boji o finále vyzvala v repríze finále US Open Coco Gauff. Američanka se do této fáze australského grandslamu dostala poprvé po třísetové výhře nad Martou Kostyuk.

Utkání odstartovala lépe Sabalenka, která hned na úvod prolomila podání soupeřky. Běloruska si dokonce vypracovala vedení 5-3. O to ale přišla. Gauff získala tři hry v řadě a dokonce servírovala na zisk první sady. O všem ale nakonec rozhodoval tiebreak, ve kterém tou šťastnější byla loňská vítězka poměrem 7-2.

Druhý set byl vyrovnaný. Obě hráčky si držely podání až do stavu 4-4. Rozhodujícím momentem se stala devátá hra, kdy Američanka ztratila servis. Sabalenka následně po využití druhého matchballu zápas ukončila a zvítězila poměrem 7-6, 6-4. Díky této výhře také obhájila pozici světové dvojky.

"Mohla jsem se soustředit sama na sebe a byla jsem připravená, že se bude dobře pohybovat. Všechny míče mi vracela a já musela být připravená zahrát vždy úder navíc."

"Dnes jsem byla připravená na všechno a to byl klíč. Když jsem s ní hrála naposledy, neměla jsem žádnou podporu. Rozhodně jsem se tu cítila jako doma. Moc si vážím podpory a atmosféry. Díky vám se tu cítím velmi výjimečně," poděkovala fanouškům v Aréně Roda Lavera.

Třetí grandslamové finále v kariéře

Aryna Sabalenka se dostala do svého třetího grandslamového finále. Obě předchozí odehrála v minulém roce. Nejdříve ve třech setech porazila Rybakinu v Melbourne. V září nedokázala dotáhnout do vítězného konce finále na US Open.

Loňská vítězka stále drží šanci na obhajobu titulu. Pokud by se jí to podařilo, bylo by to poprvé od roku 2013, kdy by hráčka na Australian Open vyhrála dva roky po sobě. Tehdy se to podařilo krajance Victorii Azarence. V cestě bude Sabalence stát buď Zheng nebo Yastremska.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full