Barbora Strýcová odstartovala poslední pouť Wimbledonem a jako první postoupila do 2. kola

Dnes odstartoval letošní ročník Wimbledonu. Ke svému zápasu nastoupilo několik českých hráček. Mezi nimi byla i Barbora Strýcová, která v All England Clubu letos hraje naposledy. Češka čelila zdravotním komplikacím a setballu soupeřky. Vše nakonec zvládla a postoupila do 2. kola.

Naposledy na nejoblíbenějším turnaji

Barbora Strýcová se po mateřské dovolené vrátila na kurty, aby se definitivně rozloučila s kariérou. Naposledy přijela i na svůj nejoblíbenější turnaj ve Wimbledonu. Barbora si zde zahrála své jediné singlové semifinále na grandslamu a získala zde svůj jediný grandslamový titul ve čtyřhře, po kterém se stala světovou jedničkou.

Při své poslední návštěvě se v 1. kole utkala s Marynou Zanevskou. Jednalo se o jejich druhé vzájemné utkání. Na letošním turnaji v Římě zvítězila Češka ve třech setech. Strýcová byla díky této výhře a nevýrazné formě soupeřky favoritkou na postup.

Češka hned od začátku na kurtu dominovala. První sadu získala za dvacet pět minut se ztrátou jediné hry. Ve druhém dějství se Strýcová dostala do problémů. Za stavu 2-2 nepříjemně uklouzla a lehce si poranila palec na noze. Následně ztratila podání a prohrávala 2-5. Nepříznivý průběh utkání ale dokázala otočit. Barbora Strýcová nakonec vyhrála po setech 6-1, 7-5 a při své poslední účasti ve Wimbledonu si zahraje druhé kolo.

Díky tomu, že utkání zvládla ve dvou setech se stala první letošní postupující hráčkou do 2. kola. Tam se utká s 23. nasazenou Magdou Linette z Polska.

Fruhvirtová s Martincovou neuspěly

Kromě Barbory Strýcové dnes do turnaje vstoupí dalších pět Češek. Linda Fruhvirtová debutovala v hlavní soutěži Wimbledonu. Se 30. nasazenou Petrou Martičovou odehrála vyrovnaný zápas. V tiebreaku druhého setu ale podklouzla a zranila se. Zkrácenou hru dokázala vyhrát ale za stavu 5-7. 7-6, 1-4 z jejího pohledu byla Linda nucena zápas skrečovat.

Dobře rozehraný zápas měla Tereza Martincová. Proti Argentince Podoroske vyhrála úvodní set. Češka ale prohrála tiebreak druhého dějství a musela tak rozhodovat třetí sada. V šesté hře ale přišla o servis a prohrála po setech 6-3, 6-7, 4-6.

Druhou českou postupující se stala Markéta Vondroušová, která porazila po setech 6-2, 7-5 Američanku Stearns. V akci ještě dnes uvidíme Kateřinu Siniakovou a Marii Bouzkovou.