Ben Shelton se poprvé podíval mimo USA a slaví grandslamové maximum

Zdroj fotky: Getty Images

Dvacetiletý tenista Ben Shelton již před odletem do Austrálie potvrdil, že jde o jeho vůbec první cestu mimo Spojené státy. Už nyní jde pro amerického mladíka o velmi úspěšný výlet, jelikož vylepšil své dosavadní kariérní maximum na grandslamu a zahraje si čtvrté kolo. Mezi osmifinalisty nalezneme hned čtyři americké vlaječky.

Americký mladík ještě před rokem studoval na floridské univerzitě a v žebříčku se nacházel až v šesté stovce. V květnu vyhrál univerzitní národní mistrovství ve dvouhře a poté postupně přešel mezi profesionály. Před US Open si připsal cenný skalp, když v Cincinnati porazil Caspera Ruuda. Konec ročníku se mu náramně vydařil, o jeho úspěších se dočtete v tomto článku.

Na konec roku 2022 navázal v Melbourne, kde předvádí velmi dobré výkony. Na cestě do čtvrtého kola už porazil Zhanga, Jarryho či domácího Popyrina. „Cítím se skvěle. Hrát dnes proti Australanovi bylo hodně zvláštní, byla to pro mě dobrá zkušenost. Moc jsem si to užil a jsem rád, že jdu dál,“ prozradil Američan v rozhovoru po utkání.

Nyní na rodáka z Atlanty číhá krajan JJ Wolf. „Jsme dobří přátelé, vtipkujeme spolu, povídáme si v šatně. Je to dobrý kluk. Moc se těším na zápas s ním a myslím, že si diváci zápas určitě užijí,“ předesílá před zápasem čtvrtého kola.

Skvělý turnaj pro Američany

Ke slovu se dostávají i američtí tenisté, kteří mají v osmifinále hned čtyřnásobné zastoupení. Kromě Sheltona a Wolfa prošel do čtvrtého kola také Tommy Paul, i pro něj jde o vylepšení dosavadního maxima na turnajích velké čtyřky. Pětadvacetiletý Paul ve třetím kole zdolal krajana Brooksbyho, nyní jej čeká Roberto Bautista-Agut.

Čtvrtým do party je Sebastian Korda, jediný nasazený Američan si zase své osobní maximum vyrovnal. A na cestě do čtvrtého kola předvedl suverénní výkony včetně skalpu světové osmičky a loňského finalisty Daniila Medveděva. Nyní čeká tenistu s českými kořeny další těžká zkouška v podobě Huberta Hurkacze.

Američané slavili zisk grandslamového titulu z mužské dvouhry naposledy v roce 2003. Na US Open zvítězil Andy Roddick. Dokáží mladí tenisté ze Spojených států v nejbližší době vystoupat až na vrchol a zvednout nad hlavu trofej pro vítěze jednoho z turnajů velké čtyřky?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full