Cabal s Farahem ukončí kariéru. Loučí se jeden z nejlepších párů uplynulé dekády

Zdroj fotky: Getty Images

Kolumbijský deblový pár Juan Sebastián Cabal a Robert Farah ukončí po letošní sezóně kariéru. Dvojnásobní grandslamoví šampioni a bývalé světové jedničky odehrají své poslední turnaje na US Open, Davis Cupu a následně doma v Kolumbii. Světový tenis tak přijde o jeden z neúspěšnějších párů posledních let.

Juan Sebastián Cabal a Robert Farah odehrají poslední turnaje ve své profesionální kariéře. Kromě US Open se představí v Davisově poháru (proti Ukrajině), na challengerovém turnaji v Bogotě a Kolumbijských národních hrách. 37letý Cabal a o rok mladší Farah se nezapomenutelně zapsali do dějin nejen světového, ale hlavně domácího národního tenisu. První výrazný zápis proběhl po vítězném Wimbledonu 2019, kdy získali první grandslamový titul pro Kolumbii v historii.

Školáci se dali dohromady

"První společnou fotku máme...," začal odpověď Robert Farah. "Z roku 1992 nebo 1993," dodal Juan Sebastián Cabal. Společně na jedné straně kurtu sehráli turnaj poprvé v roce 1997. 

"Jsme ze stejného města, takže jsme reprezentovali náš kraj," řekl Cabal. Po 25 letech hrají stále spolu a jsou nejdéle existujícím párem na ATP Tour. 

"Když spolu hrajete takhle dlouho, opravdu svého partnera znáte. Opravdu víte, že vás neustále podporuje," dodává Cabal.

Dva grandslamové tituly a světové jedničky

"Bereme to den po dni a snažíme se každý den zlepšovat to, co se zlepšit dá, a tím si udržujeme motivaci," prozradil Farah na konci minulého roku, kdy už pár postupně opouštěl scénu nejvyšších pater. 

Motivace jim podle těchto slov vůbec nescházela, i když už toho ve své kariéře dokázali mnoho. Dvakrát slavili na Masters v Římě (2018, 2019), dvakrát na Grand Slamech (kromě zmíněného Wimbledonu 2019 i US Open 2019) a oba dva se vyhřívali na světovém trůnu (Cabal 29 týdnů, Farah 68 týdnů). Společně získali na okruhu 19 titulů.

"Wimbledon byl nejúžasnějším turnajem, který jsme v našich životech vyhráli," zmínil Cabal. 

Sbohem tenise!

Sezóna 2023 způsobila velký ústup ze slávy a ústup od výsledků, které pár držely nad vodou v uplynulém roce. To ještě zaznamenali dvě semifinále na Grand Slamech (Wimbledon a US Open). Letošní nejlepší výsledek přišel na Australian Open, kde skončili v osmifinále.

"Je to samozřejmě rozhodnutí, které s sebou nese spoustu emocí. Není to snadné, ale nyní chceme dát přednost novým věcem v našem životě," říká Robert Farah, který se letos stal otcem a rozšířil tak počet dětí ve dvojici na tři, když svojí dcerou doplnil dva syny Juana Cabala. 

"Máme pocit, že děláme správnou věc. Je to těžký okamžik. Hrajeme tento sport už 30 let. Je těžké se loučit, ale všechno jednou končí. Není to kvůli výsledkům. Je to kvůli času pro každého z nás," dodává Juan Sebastián Cabal.

Po velkých jménech, které opustili svět profesionálního tenisu v minulém roce se přidávají i dva výborní kolumbijští deblisté a jeden z nejlepších párů uplynulé dekády.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Štítky
Google translate
usercalendar-full